Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWii
Okładka Space Station Tycoon (Wii)
OkładkaSpace Station Tycoon (Wii)

Space Station Tycoon Wii

Space Station Tycoon to pozycja o charakterze strategiczno-ekonomicznym, zadedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli Wii. Niniejszą produkcję, ze względu na tematykę, można przyrównać do gry o nazwie Outpost Kaloki X.

Strategiczne | ekonomiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Station Tycoon Premiera Wii

8lutego2008

producent: NinjaBee wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Space Station Tycoon to pozycja o charakterze strategiczno-ekonomicznym, zadedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli Wii. Niniejszą produkcję, ze względu na tematykę, można przyrównać do gry o nazwie Outpost Kaloki X, którą przygotowano z myślą o komputerach osobistych PC i konsoli Xbox 360. W obu produkcjach użytkownik przyjmuje rolę zarządcy nietypowego obiektu, jakim niewątpliwie jest stacja kosmiczna.

Nieliniowa rozgrywka w głównej mierze oscyluje wokół przygód Shawna i jego małpki imieniem Tam, który podejmuje się zadania prowadzenia przystani dla międzygwiezdnych podróżników. Tylko dzięki wytrwałej pracy początkowo niewielkie i mało znane przedsiębiorstwo ma szansę stania się siecią dobrze prosperujących zajazdów. Aby zaglądający do nich klienci chętnie wydawali swoje pieniądze, należy od razu zaspokajać ich potrzeby, poszerzać zakres świadczonych usług o nowe atrakcje i rozbudowywać prowadzoną firmę. Rzecz jasna zadowoleni goście zostawiają należyte napiwki i ponownie korzystają z usług użytkownika.

Poza wspomnianą dwójką bohaterów w zabawie nieustannie przewija się przeszło trzydzieści postaci, odwiedzających zarządzaną stację. Należy jednak wykazać się czujnością, gdyż wśród nich znajdują się niesforni kosmiczni piraci, kurczaki praktykujące voodoo i rozgwiazdy będące wojownikami ninja. Ich odwiedziny w mgnieniu oka obracają w gruzy mozolnie budowaną przystań. Uchronić się przed nimi można instalując i w porę uruchamiając działa armatnie. Niestety owi rozbójnicy nie stanowią jedynego zagrożenia – niejednokrotnie gracz musi wychwytywać zbliżające się meteoryty, zmieniać trajektorię lotu komet czy rozprawiać się z chuliganami.

Oczywiście system sterowania, zaimplementowany w niniejszej pozycji, został znakomicie przystosowany do współpracy z bezprzewodowym Wii-pilotem. Przekonać się o tym można nie tylko w trakcie zabawy w pojedynkę, ale także w systemie multiplayer. Tryb wieloosobowy oferuje szerokie spektrum sposobów na udaną rozrywkę - m.in. użytkownicy mogą łączyć swoje siły oraz brać udział w module party. W rozgrywce nie brakuje także konieczności rozwiązania stosunkowo prostych problemów logicznych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Space Station Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.