Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWii
Okładka Space Station Tycoon (Wii)

Space Station Tycoon Wii

Space Station Tycoon to pozycja o charakterze strategiczno-ekonomicznym, zadedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli Wii. Niniejszą produkcję, ze względu na tematykę, można przyrównać do gry o nazwie Outpost Kaloki X.

Strategiczne | ekonomiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Space Station Tycoon (Wii)

producent: NinjaBee

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

8lutego2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Station Tycoon to pozycja o charakterze strategiczno-ekonomicznym, zadedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli Wii. Niniejszą produkcję, ze względu na tematykę, można przyrównać do gry o nazwie Outpost Kaloki X, którą przygotowano z myślą o komputerach osobistych PC i konsoli Xbox 360. W obu produkcjach użytkownik przyjmuje rolę zarządcy nietypowego obiektu, jakim niewątpliwie jest stacja kosmiczna.

Nieliniowa rozgrywka w głównej mierze oscyluje wokół przygód Shawna i jego małpki imieniem Tam, który podejmuje się zadania prowadzenia przystani dla międzygwiezdnych podróżników. Tylko dzięki wytrwałej pracy początkowo niewielkie i mało znane przedsiębiorstwo ma szansę stania się siecią dobrze prosperujących zajazdów. Aby zaglądający do nich klienci chętnie wydawali swoje pieniądze, należy od razu zaspokajać ich potrzeby, poszerzać zakres świadczonych usług o nowe atrakcje i rozbudowywać prowadzoną firmę. Rzecz jasna zadowoleni goście zostawiają należyte napiwki i ponownie korzystają z usług użytkownika.

Poza wspomnianą dwójką bohaterów w zabawie nieustannie przewija się przeszło trzydzieści postaci, odwiedzających zarządzaną stację. Należy jednak wykazać się czujnością, gdyż wśród nich znajdują się niesforni kosmiczni piraci, kurczaki praktykujące voodoo i rozgwiazdy będące wojownikami ninja. Ich odwiedziny w mgnieniu oka obracają w gruzy mozolnie budowaną przystań. Uchronić się przed nimi można instalując i w porę uruchamiając działa armatnie. Niestety owi rozbójnicy nie stanowią jedynego zagrożenia – niejednokrotnie gracz musi wychwytywać zbliżające się meteoryty, zmieniać trajektorię lotu komet czy rozprawiać się z chuliganami.

Oczywiście system sterowania, zaimplementowany w niniejszej pozycji, został znakomicie przystosowany do współpracy z bezprzewodowym Wii-pilotem. Przekonać się o tym można nie tylko w trakcie zabawy w pojedynkę, ale także w systemie multiplayer. Tryb wieloosobowy oferuje szerokie spektrum sposobów na udaną rozrywkę - m.in. użytkownicy mogą łączyć swoje siły oraz brać udział w module party. W rozgrywce nie brakuje także konieczności rozwiązania stosunkowo prostych problemów logicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Station Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii
Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii

wiadomość22 maja 2007

Amerykański oddział koncernu Nintendo ujawnił listę gier dedykowanych konsoli Wii, które w najbliższych miesiącach zadebiutują w Stanach Zjednoczonych. Wśród czternastu wymienionych tytułów, znalazły się dwa najważniejsze: Mario Strikers Charged Football oraz Metroid Prime 3: Corruption.