Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Soul Sacrifice Delta (PSV)
OkładkaSoul Sacrifice Delta (PSV)

Soul Sacrifice Delta PSV

Rozbudowana o szereg dodatkowych elementów, nowa wersja trzecioosobowej gry akcji studia Comcept z 2013 roku. Akcja Soul Sacrifice Delta rozgrywa się w tym samym uniwersum fantasy co pierwowzór, zaś oś fabuły stanowią opisane tam wydarzenia.

Akcji | TPP | fantasy | baśń | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soul Sacrifice Delta Premiera PSV

6marca2014

Gry podobne do Soul Sacrifice Delta

Soul Sacrifice

God Eater 2

Ragnarok Odyssey Ace

Soul Sacrifice Delta to gra akcji, będąca bezpośrednią kontynuacją Soul Sacrifice, które ukazało się w 2013 roku. Nad produkcją tytułu pieczę sprawują ponownie studia Marvelous AQL oraz Comcept, pod kierownictwem Keijiego Inafune, legendy japońskiej branży oraz współtwórcy serii Mega Man. Motywem przewodnim gry, jakim kierowali się deweloperzy przy projektowaniu nowych przeciwników oraz scenariusza, są tradycyjne europejskie baśnie, spisane między innymi przez braci Grimm.

Akcja tytułu rozgrywa się w tym samym ponurym uniwersum fantasy, które przemierzaliśmy w Soul Sacrifice. Tytuł wprowadza trzecią frakcję/organizację nazywającą się Grimm. Podobnie jak dwie pozostałe walczy ona z przerażającymi stworami nękającymi świat, będącymi niegdyś ludźmi. W przeciwieństwie do pozostałych grup, po pokonaniu wrogów nie poświęca jednak ich dusz ani nie stara się ich uratować, zostawiając ich los w rękach bogów. Rozpoczynając zabawę musimy wybrać jedną ze stron, co wpłynie na historię, misje, umiejętności, czary i ekwipunek postaci. Bossowie z jakimi się zmierzymy to między innymi postacie takie jak Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka czy Kopciuszek. Wszystkie dawno utraciły swoje ludzkie formy i przypominają maszkary z najgorszych koszmarów.

Soul Sacrifice Delta jest grą akcji z widokiem z trzeciej osoby. Z wrogami walczymy wykorzystując szereg technik i broni. Orężne może znajdować się pod wpływem uroków, wpływających na jego skuteczność. Walki odbywają się na trójwymiarowych planszach. Poza nowymi lokacjami, tytuł oferuje też levele z Soul Sacrifice, które poprawiono i udoskonalono o wcześniej nieobecne elementy. Wyjątkowo ważną mechanikę stanowi ponownie możliwość poświęcania pokonanych wrogów za co otrzymujemy różne bonusy. Obecność trzeciej frakcji sprawia, że gracze mogą teraz nie tylko zniszczyć lub uratować dusze, ale także wybrać trzecią opcję, dzięki której otrzymujemy jeden z losowo wybranych power-upów.

Rozgrywki w trybie multiplayer przeznaczone są dla maksymalnie czterech osób i odbywają się za pośrednictwem Internetu lub połączenia lokalnego. Ten model zabawy został rozszerzony o kolejne elementy, umożliwiając lepszą kooperacje między graczami.

Oprawa graficzna została nieco poprawiona, co powinno być widoczne na nowych wersjach starych poziomów, ale nie przeszła drastycznych zmian. Wartym odnotowania jest fakt, że szalejące stwory niszczą teraz w bardziej efektowny sposób swoje otoczenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Soul Sacrifice Delta: Odpowiednia dla każdego wieku.