Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka SOS (PC)
OkładkaSOS (PC)

SOS PC

Survivalowa gra multiplayer w konwencji Battle Royale i widoku FPP. Szesnastu graczy trafia na wyspę pełną potworów.

Akcji | FPP | FPS | survival | kooperacja | battle royale

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SOS Premiera PC

anulowana

producent: Outpost Games, Inc. wydawca: Outpost Games, Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SOS to wieloosobowa gra survivalowa z perspektywą pierwszoosobową, przeznaczona na platformę PC. Na tropikalnej, zamieszkanej przez potwory wyspie szesnastu graczy walczy o przeżycie. Istotnym elementem rozgrywki jest możliwość zawierania sojuszy dzięki sprzętowi do komunikacji głosowej. Jednakże jako że uciec z wyspy może tylko troje uczestników, nawiązywane przyjaźnie bywają bardzo kruche.

Twórca tytułu, Outpost Games, Inc., przygotował na potrzeby gry platformę internetową hero.tv, na której widzowie mogą oglądać transmisje na żywo z poczynań graczy oraz wpływać na wydarzenia w grze – gdy uczestnik rozgrywki wezwie zrzut zaopatrzenia, czatujący na hero.tv widzowie mogą głosować, co powinno spaść z helikoptera: paczka apteczek, broń i amunicja, a może wielka bomba?

Fabuła

Gracze wcielają się w uczestników dość makabrycznego reality show: szesnastu ludzi zostaje przetransportowanych na tropikalną wyspę La Cuna, gdzie grasują bandy krwiożerczych małpopodobnych monstrów. Jedynym sposobem na ucieczkę jest dostanie się na pokład śmigłowca ewakuacyjnego. Helikopter zabierze jednak tylko troje uczestników, a żeby kwalifikować się do wejścia na pokład, należy uprzednio zdobyć jeden ze starożytnych artefaktów.

Mechanika

SOS to sieciowa gra survivalowa z widokiem pierwszoosobowym. Zadaniem gracza jest ucieczka z wyspy, na którą trafia wraz z piętnastoma innymi uczestnikami. Jedyną drogę ucieczki stanowi śmigłowiec ewakuacyjny, który przybędzie na wystrzał flary i zabierze trzech graczy posiadających w swoim ekwipunku starożytne artefakty (relikty). Te przepustki do wolności można znaleźć na wyspie, albo też zedrzeć z ciała pokonanego rywala. Na wykonanie zadania uczestnicy mają 30 minut.

Gracz nie jest bezpieczny aż do momentu znalezienia się na pokładzie helikoptera – nawet po zaczepieniu się na haku liny, którą śmigłowiec wciąga nas na pokład, wciąż jeszcze jesteśmy narażeni na ostrzał rywali, którzy chętnie wydrą nam zwycięstwo w ostatnim momencie. Warto więc wcześniej przygotować sposób na zabezpieczenie miejsca ucieczki: granat dymny utrudni wrogom zestrzelenie nas z liny ewakuacyjnej, podobnie jak ostrzał osłonowy prowadzony przez zwerbowanych towarzyszy broni.

Ważnym elementem rozgrywki jest możliwość rozmawiania ze znajdującymi się w pobliżu graczami przy pomocy mikrofonu. Można w ten sposób dogadać się i stworzyć zespół, który skuteczniej poradzi sobie z zamieszkującymi wyspę potworami oraz uczestnikami grającymi samotnie. Nie można jednak zapominać, że helikopter zabierze tylko trzy osoby z artefaktami – trzeba więc mieć się na baczności przed fałszywymi przyjaciółmi, którzy bez wahania wbiją nam nóż w plecy, jeśli na pokładzie nie będzie dla nich miejsca.

Oprócz cennego artefaktu na wyspie można też znaleźć inne przydatne przedmioty: broń białą i rzucaną w rodzaju noży i toporków, pistolety, rewolwery i amunicję do nich, leczące owoce i grzyby, a także wytrychy, umożliwiające otwarcie skrzynek z najcenniejszą zdobyczą. Ważnym elementem ekwipunku jest też pistolet sygnałowy, na wystrzał którego przyleci helikopter ewakuacyjny lub wiozący zrzut sprzętu. Zawartość zrzutu może być determinowana przez widzów oglądających poczynania graczy na platformie hero.tv: usłużni internauci mogą zagłosować na skrzynkę z bronią i amunicją, albo też spuścić nam na głowę bombę.

Tryby rozgrywki

Produkcja jest przeznaczona wyłącznie do gry wieloosobowej przez Internet. Dostępne są dwa tryby rozgrywki: Solo (w którym zaczynamy samotnie) oraz Duo (gdzie do zabawy możemy zaprosić kogoś z listy przyjaciół na Steam).

Kwestie techniczne

SOS trafił na platformę PC dzięki technologii silnika Unreal Engine 4. Oprawa wizualna jest realistyczna, dość szczegółowa i miła dla oka. Wygląd postaci gracza może być dostosowywany przez użytkownika do jego preferencji.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SOS: 16+

SOS Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 10 64-bit