Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Snood Deluxe (PC)

Snood Deluxe PC

Gra logiczna, nawiązująca do zasad produktów z serii Bust-A-Move. Zajmujemy się dopasowywaniem do siebie tytułowych stworków, dzięki czemu mogą one zniknąć z planszy do gry.

Logiczne

PC Windows
Okładka Snood Deluxe (PC)

wydawca: Tri Synergy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11sierpnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Snood Deluxe jest kolejną odsłoną serii gier logicznych, którą zapoczątkowano w 1996 roku. Opisywany produkt w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do tak znanych pozycji jak chociażby Bust-A-Move, wymuszając na graczu konieczność dopasowywania do siebie widocznych na ekranie obiektów. Są to tytułowe stworki snood. Umieszczenie obok siebie trzech lub więcej snoodów tego samego typu sprawia, iż znikają one z planszy, powiększając aktualny wynik o określoną liczbę punktów.

Jednym z głównych elementów odróżniających Snood Deluxe od konkurencyjnych produkcji jest stosunkowo niski poziom skomplikowania zabawy. Gracz przede wszystkim nie musi śpieszyć się z kolejnymi ruchami, tak jak zwykle ma to miejsce w tytułach z tego gatunku. Wszystkie czynności wykonuje się wyłącznie przy wykorzystaniu myszy - przy jej pomocy wystrzeliwuje się stworki snood w wybrane przez siebie miejsca. Zabawa może być prowadzona na kilku różnych poziomach trudności. Różnice dotyczą tu w głównej mierze stopnia rozbudowania plansz, na których prowadzone są zmagania.

Sporą atrakcją jest wbudowany multiplayer, który rozgrywany jest na wspólnym ekranie. Jeden z graczy operuje wtedy wyrzutnią, a druga osoba kontroluje pajączka, umożliwiając tym samym przemieszczanie snoodów po planszy. Wszystkie postępy są na bieżąco monitorowane. Ponadto swoimi osiagnięciami można pochwalić się z innymi graczami, podsyłając wyniki do ogólnoświatowego rankingu.

Snood Deluxe posiada zaawansowane narzędzia edycyjne, dzięki którym modyfikuje się między innymi wygląd tytułowych stworków, czy też tworzy zupełnie nowe mapki. Oprawa wizualna prezentuje stosunkowo niski poziom wykonania. Główną część ekranu zajmuje plansza do gry, choć nie zabrakło też informacji na temat aktualnego poziomu zagrożenia czy ilości zdobytych punktów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Snood Deluxe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Snood Deluxe

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP