Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Smuggler's Run 2: Hostile Territory (PS2)

Smuggler's Run 2: Hostile Territory PS2

Kontynuacja słynnej gry akcji. Ponownie wcielamy się w postać tytułowego przemytnika i bierzemy w serii mniej lub bardziej skomplikowanych misji. Do wyboru wiele różnych typów pojazdów (m.in. quad, pick-up, czy terenowy jeep).

Akcji | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Smuggler's Run 2: Hostile Territory (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

28października2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Smuggler’s Run 2: Hostile Territory to kontynuacja wydanej w 2000 roku gry akcji. Podobnie jak wcześniej, mamy okazję wcielić się w postać tytułowego przemytnika i zająć nielegalnym transportem różnorakich dóbr. Opisywana zręcznościówka trafiła wyłącznie na konsolę firmy Sony.

W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony cyklu, w której braliśmy udział w serii losowo wybranych misji, opisywany sequel zawiera pewien wątek fabularny. Rozgrywane przez gracza poziomy są ze sobą bezpośrednio powiązane. Pomiędzy etapami można ponadto oglądać pełnoprawne filmiki przerywnikowe. W trakcie właściwej rozgrywki wątek fabularny schodzi jednak na dalszy plan. Zabawa ogranicza się do rozwożenia przedmiotów w imieniu wielu różnych organizacji (zazwyczaj przestępczych).

W pierwszej części Smuggler’s Run gracz prowadził działania przemytnicze na granicy ze Stanami Zjednoczonymi, tym razem jednak zaproponowano inne lokacje – Czeczenię oraz Wietnam. Podobnie jak wcześniej, zabawa rozgrywa się na terenach wyludnionych. Poszczególne mapy są znacznie większe od tych z pierwszej części gry, dodano również sporą liczbę nowych obiektów – krzaków czy drzew. Gracz w trakcie rozgrywki musi przywiązywać szczególną uwagę do atakujących go pojazdów. Początkowo są to jedynie okoliczni stróże prawa, w dalszej części zabawy do akcji wkraczają jednak inni przemytnicy, a nawet oddziały specjalne. Sztuczna inteligencja przeciwników została w znacznym stopniu poprawiona. Wrogie jednostki próbują atakować gracza z zaskoczenia, w określonych sytuacjach wykorzystują również ukształtowanie terenu (np. w celu prowadzenia ostrzału z okolicznego wzniesienia).

Do wyboru jest spory wachlarz aut. Gracz może zasiąść za sterami klasycznego Jeepa, pojazdu typu buggy, pick-upa, ogromnego monster-trucka, wozu rajdowego, SUVa, wojskowej ciężarówki, a nawet wyjątkowo zwinnego quada. Poszczególne wehikuły różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i zachowaniem na trasie czy wytrzymałością na ataki przeciwników. Oprawa wizualna gry prezentuje nieco wyższy poziom od części pierwszej. Usprawnienia objęły zarówno wygląd otoczenia, jak i poszczególnych modeli maszyn. Opisywany tytuł posiada tryb multiplayer (dla dwóch graczy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Smuggler's Run 2: Hostile Territory

12+

Wymagania sprzętowe Smuggler's Run 2: Hostile Territory

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci