Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sky Haven (PC)
OkładkaSky Haven (PC)

Sky Haven PC

Sky Haven jest strategią ekonomiczną, która stawia gracza w roli zarządcy lotniska. Podejmujemy liczne decyzje wpływające na działanie portu lotniczego. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Real Welders.

Strategiczne | ekonomiczne | samoloty | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sky Haven Premiera PC

wczesny dostęp

25listopada2020

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Real Welders wydawca: Real Welders Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Sky Haven to niezależna strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się zarządzaniem lotniskiem. Produkcja wymaga od nas różnorakich działań – m.in. planowania zabudowy czy logistyki. Tytuł został opracowany i wydany przez studio Real Welders i stanowi debiutancki projekt tego dewelopera.

Mechanika

W Sky Haven akcję najczęściej obserwujemy z góry (z tzw. perspektywy izometrycznej), choć kamera czasem się porusza, ukazując świat gry z różnych stron. Naszym zadaniem jest zbudowanie jak najlepszego lotniska, a następnie zarządzanie jego codziennym funkcjonowaniem.

Do obowiązków gracza należy m.in. odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni (musimy przygotować plan, biorąc pod uwagę np. umiejscowienie bramek, pasów startowych czy punktu z taksówkami), dbanie o finanse i kupowanie różnego rodzaju sprzętu (pojazdy czy wyposażenie do budynków) oraz zatrudnianie pracowników.

W miarę postępów w rozgrywce staramy się oferować coraz bardziej zaawansowane usługi i przyciągać kolejne linie lotnicze. Tylko od nas zależy, jakie lotnisko będziemy prowadzili – możemy np. skupić się na lotach krajowych albo spróbować stworzyć wielki, międzynarodowy port lotniczy.

Tryby gry

W Sky Haven możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Sky Haven posiadają prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika z pewnością nie jest najmocniejszym aspektem tej produkcji, ale zastosowana przez twórców, uproszczona, komiksowa stylistyka sprawdza się tutaj dobrze – kompetentnie oddaje świat przedstawiony i cechuje się dużą klarownością, co ułatwia planowanie.

Tryb gry: single player  

Sky Haven cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Sky Haven: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sky Haven Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit