Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Sky Beneath (PC)
OkładkaSky Beneath (PC)

Sky Beneath PC

Tytuł z pogranicza platformówek 3D i gier logicznych, w którym wcielamy się w Cassie, dysponującą technologią pozwalającą jej na manipulację grawitacją. W Sky Beneath przemierzamy futurystyczne etapy, omijając przeszkody i rozwiązując zagadki środowiskowe.

Logiczne | TPP | science fiction | platformówki 3D | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sky Beneath Premiera PC

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Mindhaven Games wydawca: Mindhaven Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sky Beneath

Control

Recompile

Gravitas

Sky Beneath jest hybrydą platformówki 3D i gry logicznej, w której rozgrywka koncentruje się na manipulacji grawitacją. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Mindhaven Games.

Fabuła

Akcja gry Sky Beneath toczy się na odległej planecie, na której przed laty ludzkość nawiązała współpracę z reprezentującą obcą cywilizację firmą wydobywczą. Kooperacja, która miała zapewnić pracującym tu ludziom bogactwo, potoczyła się jednak wyjątkowo źle, owocując jedynie pogłębieniem różnic społecznych pomiędzy majętnymi i biednymi.

Główną bohaterką gry jest Cassie, czyli zbieraczka złomu. Prowadzona przez swą błyskotliwą przyjaciółkę imieniem Annie dziewczyna musi znaleźć sposób na opuszczenie tego globu, jednocześnie odkrywając prawdę na temat tego, co stało się z jego poprzednimi mieszkańcami.

Mechanika

W Sky Beneath akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na grę składają się różnorodne poziomy, wśród których znajdziemy między innymi opuszczone laboratoria, bogate metropolie lub cytadele należące do Obcych. Choć są one naszpikowane technologią, najlepsze dni mają już za sobą, toteż w trakcie zabawy co rusz natykamy się na porastającą je florę oraz przedstawicieli tutejszej fauny (jak choćby istoty zwane szczurołakami).

Przemierzając kolejne etapy, rozwiązujemy zagadki środowiskowe polegające na manipulacji grawitacją. Cassie dysponuje zaawansowaną technologią, która pozwala jej poruszać się po ścianach i sufitach, a także zmieniać kierunek siły siły grawitacyjnej działającej na przedmioty znajdujące się dookoła. W ten sposób możemy nie tylko dostać się w trudno położone miejsca, lecz również omijać pułapki i usuwać przeszkody bądź wpływać na działanie rozmaitych urządzeń oraz manipulować przełącznikami (na przykład otwierającymi drzwi znajdujące się na drugim końcu pomieszczenia). W miarę postępów doskonalimy możliwości tej technologii przy pomocy zasobów rozrzuconych po odwiedzanych miejscach.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Sky Beneath może się podobać, głównie ze względu na szczegółowe projekty opuszczonych, futurystycznych lokacji. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce i okraszono bogatą kolorystyką.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sky Beneath: Odpowiednia dla każdego wieku.