Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ski Challenge 08 (PC)
OkładkaSki Challenge 08 (PC)

Ski Challenge 08 PC

Ski Challenge 08 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych, w których możemy wcielić się w rolę wirtualnego narciarza alpejskiego, rywalizującego o tytuł mistrza świata w zjeździe.

Sportowe | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Challenge 08 Premiera PC

4grudnia2007

producent: Greentube wydawca: Greentube Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ski Challenge 08

Ski Racing 2005

Ski Alpin 2005

Ski Racing 2005

Ski Challenge 08 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych, w których możemy wcielić się w rolę wirtualnego narciarza alpejskiego, rywalizującego o tytuł mistrza świata w zjeździe. Produkt został przygotowany przez austriackie studio Greentube w całości za pieniądze pochodzące od sponsorów, których reklamy możemy zobaczyć podczas zabawy. Ski Challenge 08 jest programem darmowym i za jego użytkowanie nie ponosi się jakichkolwiek opłat.

Gra oferuje tylko jedną konkurencję, ale za to dostępnych jest siedem tras, w tym jedna nowa (Val d’Isere), która została przygotowana specjalnie z myślą o omawianym programie. Oprócz tego gracz dokonuje wyboru warunków atmosferycznych panujących na stoku, które przekładają się na poziom trudności zmagań. Najłatwiej jeździć podczas słonecznej pogody, nieco trudniej w trakcie opadów śniegu (ograniczenie pola widzenia), a największymi umiejętnościami trzeba wykazać się podczas jazdy w silnym mrozie. Bardzo niska temperatura zamienia trasę w lodowisko, co sprawia, że zawodnik z opóźnieniem reaguje na wydawane rozkazy.

Zanim przejdziemy do właściwej rywalizacji z innymi graczami, warto poćwiczyć i przetestować jeden z trzech rodzajów nart, różniących się pod względem przyczepności i szybkości. Jeśli któryś z podstawowych zestawów nie odpowiada naszym gustom, możemy dowolnie zmodyfikować parametry nart, korzystając z prostego w obsłudze menu.

Gra ma czysto zręcznościowy charakter. Zmierzając do mety musimy zaliczyć wszystkie bramki, gdyż ominięcie którekolwiek z nich kończy się automatyczną dyskwalifikacją z wyścigu (ujemnych sekund produkt nie przewiduje). W trakcie jazdy można na bieżąco sprawdzać nasze postępy w rywalizacji z najlepszymi – gra podaje różnice w czasie po przekroczeniu punktu pomiarowego.

Ski Challenge 08 wymaga aktywnego połączenia internetowego. Kwalifikacje i wyścigi dostępne są dopiero po zalogowaniu na specjalne konto, które można utworzyć bezpośrednio w programie.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ski Challenge 08: Odpowiednia dla każdego wieku.