Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ski Alpin 2005 (PC)
OkładkaSki Alpin 2005 (PC)

Ski Alpin 2005 PC

Gra poświęcona narciarstwu, przygotowana przez niemieckie studio programistyczne 49Games i wydana przez RTL Enterprises. Warto dodać, iż te same firmy odpowiadają za wydanie bardzo dobrej symulacji skoków narciarskich Ski Jump Challenge 2005 (RTL Ski Springen 2005).

Sportowe | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Alpin 2005 Premiera PC

14listopada2004

producent: 49Games wydawca: RTL Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ski Alpin 2005 to gra poświęcona narciarstwu, przygotowana przez niemieckie studio programistyczne 49Games i wydana przez RTL Enterprises. Warto dodać, iż te same firmy odpowiadają za wydanie bardzo dobrej symulacji skoków narciarskich Ski Jump Challenge 2005 (RTL Ski Springen 2005).

Autorzy umożliwiają nam sprawdzenie swoich możliwości w czterech dyscyplinach, tj. Slalomie, Slalomie Gigancie, Super-G oraz w Zjeździe. Dla początkujących fanów tych zmagań przygotowano specjalne tryby wprowadzające, które mają zaznajomić ich z przebiegiem rozgrywki, zasadami oraz sterowaniem zastosowanym w grze. Gdy już przyswoimy sobie te rzeczy to możemy wziąć udział w pojedynczym zjeździe, a także uruchomić tryb kariery, który de facto jest istotą Ski Alpin 2005. Obejmujemy pieczę nad jednym sportowcem i możemy poprowadzić jego karierę. Stajemy się zarówno managerem wybranego zawodnika - negocjujemy kontrakty, pozyskujemy sponsorów, decydujemy o zakupie lepszego sprzętu (narty, gogle, kombinezony, czy nawet wosk do nart), o zatrudnieniu odpowiednich trenerów - jak i sterujemy nim samym podczas poszczególnych zawodów. Mamy całkowitą dowolność w tym jak rozwijamy cechy sportowca. Możemy uczynić go zawodnikiem uniwersalnym, który będzie mógł pokazać się w każdej z czterech konkurencji, bądź też wytrenować go na mistrza, na przykład w Slalomie Gigancie.

Łącznie na potrzeby tej produkcji autorzy przygotowali dwanaście lokacji, w których rozgrywają się poszczególne zmagania. W ich obrębie zaś znajduje się 48 różnego rodzaju tras zjazdowych. Ski Alpin 2005 wykorzystuje w pełni trójwymiarowy engine graficzny (ten znany ze Ski Jump Challenge 2005). Potrafi on wyświetlić obraz w rozdzielczości do 1600x1200 pikseli, generuje realistyczne, dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne, zaś modele sportowców składają się nawet z 10 tysięcy wielokątów.

Poza możliwością zabawy jednoosobowej w kilku stopniach trudności, gra oferuje również rozbudowany tryb wieloosobowy, pozwalający na rywalizację nawet 12 osobom na raz za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 12  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Ski Alpin 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ski Alpin 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB