Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPC
Okładka Skellboy (Switch)

Skellboy

Gra RPG akcji, w której wcielamy się w kwadratowego herosa imieniem Skippy, walczącego z potworami siejącymi popłoch w krainie Cubold Kingdom. Na tle innych produkcji tego typu Skellboy wyróżnia się za sprawą możliwości wykorzystania odrąbanych części ciała przeciwników.

RPG | fantasy | humorystyczne | indie | RPG akcji

Okładka Skellboy (Switch)

producent: Umaiki Games

wydawca: Fabraz

Strona oficjalna

data premiery gry:

30sty2020

Switch

2020

PC

Skellboy jest grą RPG akcji, opracowaną przez niewielkie, niezależne studio Umaiki Games. Na tle innych reprezentantów gatunku produkcja wyróżnia się za sprawą oryginalnej oprawy graficznej oraz mechaniki pozwalającej na wykorzystywanie części ciała pokonanych wrogów.

Fabuła

Skellboy przenosi nas do fantastycznego Cubold Kingdom, którego mieszkańcy cieszyli się życiem w spokoju i dostatku. Sytuacja uległa diametralnej zmianie, kiedy księżniczka odrzuciła zaloty nadwornego maga. W akcie zemsty czarodziej postanowił wskrzesić martwych, a wraz z nimi również wszelkie monstra ubite niegdyś przez nieustraszonych bohaterów, które szybko opanowały królestwo. Na jego nieszczęście do życia wrócił także Skippy, czyli legendarny heros (a raczej jego kwadratowy szkielet), który jako jedyny może rozprawić się z zagrożeniem i przywrócić w krainie dawny ład i porządek.

Mechanika

W grze Skellboy akcję obserwujemy z kamery zawieszonej nad bohaterem. Przemierzając różnorodne lokacje pokroju zamku, malowniczych plenerów i posępnych lochów, stawiamy czoła hordom przeciwników. Na naszej drodze stają wszelkiej maści potwory, wśród których znajdziemy zarówno potężne monstra pełniące rolę bossów, jak i „mięso armatnie”, którego pokonanie nie stanowi dla Skippy'ego większego problemu.

Oponentów eliminujemy, korzystając z pięciu rodzajów broni białej, a części ciała, których ich pozbawiamy, możemy przymocować do korpusu naszego herosa; jest to o tyle istotne, że każda zapewnia mu rozmaite bonusy, których umiejętne wykorzystanie stanowi klucz do sukcesu.

Kwestie techniczne

Pomimo że oprawa graficzna gry Skellboy jest trójwymiarowa, jej poszczególne elementy są płaskie, imitując dwuwymiarowość. Dopełnieniem stylistyki retro jest chiptune'owy soundtrack towarzyszący rozgrywce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Skellboy

12+

Wymagania sprzętowe Skellboy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
Switch