Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCANDiOS
Okładka SimpleRockets (AND)
OkładkaSimpleRockets (AND)

SimpleRockets

SimpleRockets to prosta gra symulacyjna traktująca o eksploracji kosmosu. Rozgrywka skupia się wokół budowy różnego rodzaju kosmicznych konstrukcji i testowaniu ich. Za produkcję i wydanie odpowiada niezależne studio Jundroo.

Symulacje | kosmiczne | maszyny i urządzenia | indie | statki kosmiczne | bazy kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimpleRockets Premiera

1sie2013

iOS

3wrz2013

AND

4cze2015

PC

producent: Jundroo wydawca: Jundroo Strona oficjalna

SimpleRockets to prosta, dwuwymiarowa symulacja, która skupia się na eksploracji kosmosu. Celem rozgrywki jest budowa różnego rodzaju kosmicznych konstrukcji – od rakiet po bazy kosmiczne. Za produkcję i wydanie odpowiada studio Jundroo.

Mechanika

Głównym elementem SimpleRockets jest rozbudowany edytor, który pozwala budować najróżniejsze konstrukcje – od rakiet po łaziki. W tym celu oddano w ręce graczy cały katalog części, takich jak silniki czy zbiorniki paliwa, które można dowolnie łączyć w wyjątkowe pojazdy.

Po ukończeniu budowy należy przetestować konstrukcję, wysyłając ją w przestrzeń kosmiczną. Podróż można odbyć po największych planetach Układu Słonecznego. To, czy lot się powiedzie zależy między innymi od pojemności zbiorników paliwa. Istotne jest także odpowiednie pokierowanie maszyną. Mechanika ta jest jednak prosta i polega na kontroli mocy silników oraz zmianie kierunku lotu rakiety za pomocą specjalnego koła sterowego.

Eksploracja nie opiera się jedynie na lotach. Na poszczególnych planetach gracze mogą bez przeszkód lądować i – jeśli proces ten się powiedzie – swobodnie się po nich przemieszczać za pomocą łazików. Oprócz tego umożliwiono skonstruowanie własnej bazy na powierzchni Księżyca oraz stacji kosmicznych. Są one w pełni interaktywne i można w nich dokować.

Tryby gry

SimpleRockets oferuje tylko tryb dla pojedynczego gracza. Można w nim zmierzyć się z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami, takimi jak lądowanie na Księżycu, lub bawić się w trybie piaskownicy.

Kwestie techniczne

SimpleRockets oferuje prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną. Twórcy zadbali o realistyczne odwzorowanie praw fizyki. Wszystkie zależności między planetami i pojazdami oparte są na prawach Keplera, a sama przestrzeń kosmiczna zachowuje się tak, jak w rzeczywistości.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe SimpleRockets: Odpowiednia dla każdego wieku.

SimpleRockets Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce 6200 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows Vista
PC
AND
iOS