Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Silpheed: The Lost Planet (PS2)
OkładkaSilpheed: The Lost Planet (PS2)

Silpheed: The Lost Planet PS2

Klasyczna strzelanina, rozgrywana jednak w częściowo trójwymiarowym środowisku. Zasiadamy za sterami statku kosmicznego, likwidując napotykanych po drodze przeciwników.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silpheed: The Lost Planet Premiera PS2

23kwietnia2001

producent: Treasure wydawca: Swing Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Silpheed: The Lost Planet

Gradius V

Neo Contra

Gradius III & IV

Silpheed: The Lost Planet jest wyjątkowo nieskomplikowaną strzelanką, rozgrywaną w futurystycznym otoczeniu. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie serie jak Gradius czy Iridion. Naszym zadaniem jest wyłącznie eliminacja pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Do tego celu wykorzystujemy świetnie opancerzony i uzbrojony statek kosmiczny. Gracz o nic innego nie musi się właściwie martwić. Trzeba się więc koncentrować wyłącznie na pozostaniu przy życiu. Akcja ukazana została w rzucie izometrycznym, tak więc gra rozgrywana jest w dwuwymiarowym otoczeniu. Sterowany przez gracza statek znajduje się w dolnej części ekranu, a przemieszczamy się ku górze. Podobnie jak w klasycznych strzelankach, nie można obracać widoku. Za produkcję tej gry odpowiedzialne jest japońskie studio o nazwie Treasure, które przygotowało również takie gry jak Ikaruga, czy Gunstar Heroes.

Gracz do pokonania ma kilkanaście różnych poziomów. Kolejne etapy różnią się pomiędzy sobą właściwie wyłącznie wyglądem. Przemieszczamy się zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i nad powierzchniami różnych planet. Z oczywistych względów nie ma to jednak dużego wpływu na rozgrywkę, gdyż zajmujemy się właściwie wyłącznie eliminacją celów znajdujących się w powietrzu. Dużym zaskoczeniem nie powinno być także to, iż pod koniec każdego poziomu należy zmierzyć się z bossem. Przeciwnicy ci zostali w bardzo znacznym stopniu dopracowani. Niekiedy zdarza się tak, iż boss zajmuje praktycznie całą górną część ekranu. Do pokonania mamy między innymi wielkie roboty, czy przerośnięte pająki.

Gracz nie może wymieniać przydzielonego przez grę statku. Pojawia się natomiast opcja dobierania wyposażenia. Odbywa się to przed rozpoczęciem każdego etapu. Co więcej, wyposażenie dobiera się oddzielnie dla każdego ze skrzydeł statku. Ponadto kolejne opcje wyposażenia należy sobie odblokować. Lista dostępnych giwer obejmuje między innymi działka vulcan, wyrzutnie rakiet, czy obiekty jednocześnie wystrzeliwujące kilka różnych promieni laserowych. Z myślą o mniej doświadczonych graczach przygotowano 3 różne poziomy trudności. Gra premiuje ponadto likwidację wrogów z jak najmniejszej odległości. Jest to oczywiście ryzykowne, pozwala jednak na zdobycie większej liczby punktów. Silpheed nie posiada niestety żadnych trybów multiplayer.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Silpheed: The Lost Planet: 12+

Silpheed: The Lost Planet Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci