Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Neo Contra (PS2)

Neo Contra PS2

"Contra" powraca! Wciel się ponownie w obrońcę ładu oraz sprawiedliwości, czyli w Billa Rizera i zniszcz niebezpieczną organizację Neo Contra, która próbuje zawładnąć planetą siejąc globalny terror.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Neo Contra (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

19października2004

25lutego2005

pudełko PL

Konami proponuje nam powrót do przeszłości, czyli do czasów, kiedy nikomu nie śniły się obecne konsole do gier z tak obłędnymi możliwościami audiowizualnymi, lecz królowały wtenczas maszynki zwane Pegasus. Wtedy też pojawił się hit o nazwie „Contra”, prosta, aczkolwiek niesłychanie grywalna strzelanka 2D. Gra niezwykle popularna, znalazła uznanie graczy na całym świecie (także w Polsce). Teraz jednak mamy do czynienia ze swoistym remake'iem, czyli przeżyjmy to jeszcze raz - „Neo Contra” na PlayStation 2 prezentuje się w pełnej krasie!

Akcja rozgrywa się w przyszłości, a dokładniej w roku 4444. W grze wcielamy się w bohatera imieniem Bill Rizer, który ma jeden jedyny cel: pokrzyżować perfidne plany tajemniczej grupy zwanej Neo Contra. Grupa ta próbuje za wszelką cenę przejąć władzę na całej planecie, stosując globalny terror. W „Neo Contra” znajdziemy także jeszcze jednego bohatera, którego poczynaniami możemy pokierować, czyli samuraja Genbei Jaguer Yagyu'a. Do dyspozycji gracza został oddany całkiem pokaźny arsenał broni, oraz sporo bonusów ułatwiających nam wykonanie tej ciężkiej i wyczerpującej misji.

Grafika została wykonana w pełnym trójwymiarze i jest zaprojektowana z należytą starannością (jest odpowiednio przyciemniona, co dodatkowo uwypukla specyficzny klimat wojny oraz krwawej pożogi). Złożoność najdrobniejszych elementów, efekty świetlne, mnogość różnorakich wybuchów oraz interesujące i dynamiczne starcia z licznymi wrogami podnoszą poziom adrenaliny i skutecznie zachęcają do dalszej zabawy.

W grze można bawić się do dwóch graczy jednocześnie, przy czym jeden z graczy steruje Rizerem drugi zaś tajemniczym samurajem i w ten właśnie sposób na jednym ekranie wspólnie walczą z hordami wrogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Neo Contra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.