Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Signs of the Sojourner (PC)

Signs of the Sojourner PC

Narracyjna przygodówka z elementami zapożyczonymi z karcianek. W Signs of the Sojourner wcielamy się w bohatera, który podróżuje po świecie i pozyskuje towary do swojego sklepu, poznając barwne osobistości.

Przygodowe | 2D | karciane | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka Signs of the Sojourner (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

14maja2020

14maja2020

Steam

Signs of the Sojourner to narracyjna przygodówka wzbogacona o elementy zaczerpnięte z karcianek. Produkcja została opracowana przez niezależne amerykańskie studio Echodog Games.

Fabuła

Akcja gry Signs of the Sojourner toczy się w niedalekiej przyszłości, w świecie, w którym zmiany klimatyczne uczyniły życie ludzi znacznie bardziej skomplikowanym; dalekie podróże stały się trudniejsze, co doprowadziło do powstania rozmaitych odizolowanych społeczności.

W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który odziedziczył po zmarłej niedawno matce niewielki sklepik w miasteczku Bartow. Chcąc dalej go prowadzić, bohater musi zdobywać ciekawe towary, co wymaga od niego podróżowania po różnorodnych zakątkach mapy i nawiązywania relacji z napotkanymi osobami.

Mechanika

Filarem rozgrywki w Signs of the Sojourner jest toczenie karcianych „pojedynków”, w których naszym zadaniem jest wykładanie takich kart ze swojej kolekcji, by dopasowywać widoczne na ich bokach symbole do tych widniejących na kartach wyłożonych przez naszego „przeciwnika”. W ten sposób przedstawiono między innymi rozmowy z napotkanymi postaciami czy losowe wydarzenia, w których bierzemy udział.

Warto przy tym pamiętać, że wyżej wspomniane symbole odzwierciedlają konkretne cechy naszej postaci, a to, który z nich pojawia się najczęściej w trakcie danej konfrontacji, wpływa na jej rezultat. Kółko oznacza więc empatię, szacunek i spostrzegawczość; trójkąt – zdolności dyplomatyczne, logikę i gotowość do współpracy; kwadrat – bezpośredniość, siłę i upór; romb – pracowitość, kreatywność i ciekawość. Ponadto od czasu do czasu mamy możliwość wykorzystania karty specjalnej, jak na przykład ta, która po zagraniu kopiuje ostatnią użytą kartę. Po każdej z takich konfrontacji możemy pozbyć się jednej z posiadanych kart, by zrobić miejsce dla nowej, pozyskanej od naszego oponenta. W ten sposób stopniowo rozbudowujemy swoją kolekcję, a co za tym idzie – kształtujemy osobowość naszej postaci poprzez swoistą „wymianę doświadczeń”.

Oprócz tego w opisywanej produkcji ważną rolę odgrywają podróże po świecie. Na odwiedzenie czeka tu kilkanaście lokacji, które wybieramy z poziomu przejrzystej mapy. W owych miejscach mamy okazję poznać ponad trzydzieści postaci oraz zdobyć cenne towary do naszego sklepu. Po każdym z takich „wypadów” możemy wrócić do rodzinnego Bartow, by zapełnić półki sklepu pozyskanymi dobrami, a także sprawdzić, jak się wiedzie mieszkańcom miasteczka.

Kwestie techniczne

Signs of the Sojourner posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Signs of the Sojourner

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Signs of the Sojourner

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 SP1