Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army (PS2)
OkładkaShin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army (PS2)

Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army PS2

Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army to japońskie RPG, będące spin-offem bestsellerowej serii Megami Tensei. Tytułowym bohaterem jest młody mężczyzna Raidou Kuzunoha, asystent prywatnego detektywa Shouhei Narumi.

RPG | TPP | fantasy | jRPG | dwudziestolecie międzywojenne | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army Premiera PS2

10października2006

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army

Final Fantasy XII

Valkyrie Profile 2: Silmeria

Shining Force EXA

Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army to japońskie RPG, będące spin-offem bestsellerowej serii Megami Tensei. Tytułowym bohaterem jest młody mężczyzna Raidou Kuzunoha, asystent prywatnego detektywa Shouhei Narumi. Akcja toczy się w Edo, czyli w niegdysiejszym Tokio i rozpoczyna się w hipotetycznym dwudziestym roku panowania cesarza Taisho - na początku lat trzydziestych dwudziestego stulecia. Developerzy zaproponowali historię alternatywną, o której świadczy taki element, jak chociażby umieszczenie w obsadzie Grigorija Rasputina, który w rzeczywistości zmarł w roku 1916. Atmosfera tamtego okresu doskonale oddana została przez niemalże fotorealistyczną grafikę wirtualnego środowiska.

Z usług Raidou i Shouhei pragnie skorzystać Kaya Daidouji, będąca pretendentką do odziedziczenia ogromnej fortuny. Dziewczynka prosi dwójkę detektywów o spotkanie na moście, nie jest jednak w stanie udzielić im żadnych wyjaśnień, ponieważ z wieczornej mgły niespodziewanie wyłaniają się uzbrojeni policjanci ubrani w czerwone mundury i porywają ją. Raidu i Shouhei słyszą jedynie dobiegające z oddali prośby: „pomóżcie mi rozwiązać moją tajemnicę” oraz „proszę zabijcie mnie zanim skończę szesnaście lat”. Powiązać to można z faktem, że według legendy przedstawicielki płci pięknej rodziny Daidouji opętane są przez demony. Wszystkie postaci stworzono na postawie rysunków Kazuma Kaneki i wykonano metodą cel-shadingową.

Użytkownik w czasie zabawy przejmuje kontrolę nad głównym bohaterem i jego kompanami, których poprowadzić należy przez wiele wstrząsających i pełnych akcji epizodów, między innymi zawierających zgłębianie sekretów Bezdusznej Armii. Raidu nie jest jednak zwykłym nastolatkiem, tak naprawdę do jeden z czterech Devil Summonerów, strzegących Japonii. Posiada on zdolność przywoływania i panowania nad demonami. Mocą tą posługuje się nie tylko w walce, ale również w zawodzie detektywa. Wzywając odpowiednie monstrum, młodzieniec może wykorzystać je miedzy innymi do uzyskania niezbędnych informacji, odwiedzenia miejsc niedostępnych dla ludzi czy też sprawniejszego, a zarazem bezpieczniejszego przemieszczania się.

W trakcie walki Raidou posługuje się przede wszystkim szpadą, broni palnej natomiast używa w potyczkach na większą odległość. Odpowiednio dobrane i przywołane monstrum może w poważny sposób osłabić przeciwnika i uczynić go bardziej podatnym na zadawane mu ciosy. Pamiętać należy, aby określonego demona wzywać jedynie do pojedynku z przeciwnikiem nieodpornym na jego działanie, w przeciwnym razie bestia doładuje jego wskaźnik życia. Raidou potrafi również łączyć ze sobą siły odpowiednich potworów, czego skutkiem jest kreatura dysponująca mocą zdecydowanie większą niż jej pierwowzory. Udostępniono także opcję przekazywania energii z jednego stwora na drugiego, który jest w stanie spożytkować ją w lepszy sposób.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB