Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitch
Okładka She Remembered Caterpillars (PC)
OkładkaShe Remembered Caterpillars (PC)

She Remembered Caterpillars

Opracowana przez ekipę niemieckiego studia jumpsuit entertainment dwuwymiarowa gra logiczna z widokiem izometrycznym. W She Remembered Caterpillars przenosimy się do dziwacznego świata, w którym musimy odnaleźć zaginionego ojca.

Logiczne | widok izometryczny | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

She Remembered Caterpillars Premiera

17sty2017

PC

28mar2019

Switch

Gry podobne do She Remembered Caterpillars

Death Squared

Cocoon

LEGO Builder's Journey

She Remembered Caterpillars to gra logiczna przeznaczona na platformę PC i Switch. Tytuł stworzyła firma jumpsuit entertainment. Niemiecki deweloper został założony w 2014 roku, a opisywany projekt jest pierwszym w jego dorobku, choć jeden z założycieli studia – Daniel Goffin – wydał wcześniej na urządzeniach mobilnych grę Symmetrain.

Mechanika

Gracze sterują kolorowymi stworkami, które muszą przeprowadzić przez szereg poziomów. Nie jest to proste, gdyż na przeszkodzie stają różnobarwne dżdżownice pełniące rolę mostów i przeszkód. Przechodzenie przez nie jest możliwe tylko dla postaci o takim samym kolorze. Są jednak pewne wyjątki, gdyż nasi podopieczni mogą się łączyć, tworząc np. fioletowego bohatera, zielonego itd. W ten sposób jeden stworek nabiera cech dwóch i może przemykać przez dwa rodzaje „mostów”. Celem na każdym poziomie jest przeprowadzenie wszystkich naszych podopiecznych na specjalne białe pola, co oczywiście nie jest łatwe i czasami wymaga od nas intensywnego kombinowania.

Łącznie na zainteresowanych czeka czterdzieści leveli. Co jakiś czas podstawowe zasady urozmaicane są nowymi rozwiązaniami lub kolejnymi postaciami, dzięki czemu do rozgrywki nie wkrada się rutyna.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna She Remembered Caterpillars jest barwna nie tylko przez kolorowe postacie, ale także unikalne projekty poziomów. Świat, który przychodzi nam zwiedzać, jest bardzo niecodzienny, a momentami nawet niepokojący. Ścieżkę dźwiękową skomponował Thomas Höhl, znany z Galaxy On Fire czy serii Deponia.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe She Remembered Caterpillars: Odpowiednia dla każdego wieku.

She Remembered Caterpillars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 1.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch