Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Shadowplay: Journey to Wonderland (PC)
OkładkaShadowplay: Journey to Wonderland (PC)

Shadowplay: Journey to Wonderland PC

Platformówka 2D inspirowana powieścią „Alicja w Krainie Czarów” pióra Lewisa Carrolla. Gracz kieruje poczynaniami dziewczynki, która, podążając śladem swego przyjaciela, królika, trafia do tytułowego magicznego świata.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadowplay: Journey to Wonderland Premiera PC

27sierpnia2013

producent: Desert Fox Software wydawca: Desert Fox Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shadowplay: Journey to Wonderland

Limbo

Braid

OddPlanet

Shadowplay: Journey to Wonderland jest dziełem polskiego studia Desert Fox Software, znanego z takich produkcji jak Srututu: Forgotten Foe. Tym razem źródłem inspiracji dla ekipy deweloperskiej pod kierunkiem Roberta Gąsiorowskiego stał się jeden z klasyków literatury – Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla.

Luźno zarysowana fabuła gry nie stanowi wiernej adaptacji książkowego pierwowzoru. Gracz poznaje perypetie małej Alicji, która, biegnąc za nowo poznanym przyjacielem, królikiem, trafia do króliczej nory, która prowadzi do tytułowej Krainy Czarów.

Rozgrywka utrzymana jest w konwencji klasycznej, zręcznościowej platformówki 2D. Zabawa polega na przechodzeniu przez kolejne poziomy, pokonywaniu przeszkód oraz omijaniu pułapek i przeciwników. Po drodze należy również zbierać gwiazdki i karty, co pozwala poprawić osiągnięty wynik punktowy.

Gra odznacza się niezwykle prostym systemem sterowania za pomocą zaledwie kilku przycisków na klawiaturze. Poziom trudności rozgrywki również nie należy do szczególnie wymagających, co pozwala na zabawę także mniej doświadczonym graczom.

Shadowplay: Journey to Wonderland wyróżnia się nieszablonową oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika w odcieniach szarości stylizowana jest na teatrzyk cieni (nawet postaci poruszają się na patyczkach). Ścieżkę dźwiękową w grze wypełniają utwory skomponowane przez Kevina MacLeoda.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shadowplay: Journey to Wonderland: Odpowiednia dla każdego wieku.