Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PC
Okładka Shadow of a Soul: Chapter I (PS3)

Shadow of a Soul: Chapter I

Shadow of a Soul: Chapter I jest pierwszą odsłoną cyklu mrocznych przygodówek, stworzonego przez niezależne studio deweloperskie Vivec Entertainment.

Przygodowe | FPP | survival horror | indie

Okładka Shadow of a Soul: Chapter I (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PC PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow of a Soul to debiutancki projekt tureckiego studia Vivec Entertainment. Twórcy przyjęli założenie, że całość podzielona zostanie na trzy części, z których każda przedstawi odrębną historię i zapewni od 12 do 16 godzin zabawy.

Bohaterem Shadow of a Soul: Chapter I jest Jack, złodziej specjalizujący się w szeroko pojętym szpiegostwie przemysłowym. Podejmuje się on wykradzenia planów nowego produktu z na pozór całkiem zwyczajnego kompleksu biurowego. Wkrótce okazuje się, że miejsce to nie jest takie, jak mogłoby się wydawać. Jego uszu dobiegają dziwne odgłosy, a przed oczami przesuwają się przerażające wizje. Co więcej, jakaś siła nie pozwala mu opuścić budynku.

Wydarzenia w grze ukazane są z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie zabawy gracz eksploruje kolejne pomieszczenia i rozwiązuje różnego rodzaju łamigłówki, starając się wydostać z upiornej pułapki, w jakiej znalazła się kierowana przez niego postać.

Oprawa graficzna Shadow of a Soul: Chapter I utrzymana została w minimalistycznym stylu. Trójwymiarowa grafika jest uboga w szczegóły, jednak dzięki zastosowaniu rozmaitych filtrów i efektów oświetleniowych generuje właściwą dla opowieści grozy atmosferę niepewności i niesamowitości otoczenia. Dużą rolę odgrywa także wymowny podkład dźwiękowy obfitujący w odgłosy rodem z horrorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Gry podobne do Shadow of a Soul: Chapter I

Wymagania wiekowe Shadow of a Soul: Chapter I

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS3