Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Sensible Soccer: European Champions - 92/93 Edition (PC)

Sensible Soccer: European Champions - 92/93 Edition PC

Sensible Soccer v1.1

Sensible Soccer gra sportowa podejmująca temat piłki nożnej. Udostępnia 27 narodowych drużyn ze Starego Kontynentu, wszystkie z autentycznymi składami z sezonu 92/93, które są w pełni konfigurowalne. Grać można nie tylko w meczach towarzyskich i ligowych, ale także w pucharach.

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka Sensible Soccer: European Champions - 92/93 Edition (PC)

producent: Sensible Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2lipca1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra sportowa podejmująca temat rywalizacji na piłkarskich arenach – swego czasu jeden z najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku, hołubiony głównie przez posiadaczy komputerów Commodore Amiga. Początkowo firma Sensible Software nie planowała tworzyć pecetowej konwersji swojego dzieła – ta powstała dopiero kilka miesięcy po premierze pierwowzoru, równolegle z jego odświeżoną edycją, dostępną na wszystkie liczące się wówczas platformy. Mimo że oficjalnie produkt nosił nazwę Sensible Soccer: European Champions – Season 92/93, przyjęto go określać mianem Sensible Soccer v1.1. Taki tytuł widniał na ekranie startowym po uruchomieniu programu.

W Sensible Soccer zmagania futbolistów obserwuje się z lotu ptaka, co jest rozwiązaniem typowym dla niemal wszystkich gier piłkarskich z tamtego okresu (Kick Off, MicroProse Soccer). Dzięki dużemu oddaleniu kamery od płyty boiska i niewielkim sylwetkom zawodników, gracz jest w stanie objąć wzrokiem sporą część areny, co ma niebagatelne znaczenie podczas konstruowania akcji. Twórcy uwzględnili większość zasad obowiązujących w prawdziwych meczach, łącznie z wręczaniem żółtych i czerwonych kartek przez sędziów za popełniane przewinienia (w podstawowej wersji gry kolorowych kartoników nie było, dodano je dopiero w edycji Season 92/93). Rywalizacja wirtualnych piłkarzy ma oczywiście czysto zręcznościowy charakter, a sama gra jest szybka i odrobinę chaotyczna.

W Sensible Soccer v1.1 dostępnych jest 27 narodowych drużyn ze Starego Kontynentu, wszystkie mogą pochwalić się autentycznymi składami z sezonu 92/93, które są w pełni konfigurowalne. Grać można nie tylko w meczach towarzyskich i ligowych, ale także w pucharach. W odświeżonej edycji dostępne są ponadto specjalne tryby, m.in. europejskie kwalifikacje do mistrzostw świata z 1994 roku (skład grup nie pokrywa się z tym, który faktycznie został wylosowany przez UEFA). Z ciekawszych dodatków warto wymienić opcję wyboru nawierzchni i warunków pogodowych panujących podczas spotkania, jak również możliwość nagrywania powtórek w celu ich późniejszego odtworzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Gry podobne do Sensible Soccer: European Champions - 92/93 Edition

Wymagania wiekowe Sensible Soccer: European Champions - 92/93 Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sensible Soccer: European Champions - 92/93 Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 640 KB RAM
  • karta graficzna VGA