Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Sega Classics Collection (PS2)
OkładkaSega Classics Collection (PS2)

Sega Classics Collection PS2

Sega Classics Collection to zbiór dziewięciu zróżnicowanych tytułów, które niegdyś królowały na automatach do gier. W skład pakietu wchodzą Monaco GP, Virtua Racer, Outrun, Alien Syndrome, Tant R & Bonanza Bros, Columns, Fantasy Zone, Golden Axe oraz Space Harrier.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sega Classics Collection Premiera PS2

22marca2005

pudełko PL

24lutego2006

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sega Classics Collection to zbiór dziewięciu zróżnicowanych tytułów, które niegdyś królowały na automatach do gier. W skład pakietu wchodzą Monaco GP, Virtua Racer, OutRun, Alien Syndrome, Tant R & Bonanza Bros, Columns, Fantasy Zone, Golden Axe oraz Space Harrier.

Pierwsze trzy produkty to przedstawiciele gatunku arcade'owych wyścigów. O ile Monaco GP i Virtua Racer to gry traktujące o zmaganiach kierowców Formuły 1, to w OutRun możemy zasiąść za sterami sportowych aut, jeżdżących po otwartych, egzotycznych trasach.

Do gier logicznych należą z kolei Tant R & Bonanza, czyli zestaw 40 rozmaitych konkurencjioraz Columns, gdzie naszym zadaniem jest ułożenie co najmniej trzech bloków tego samego koloru w pionowej bądź poziomej linii.

Alien Syndrome oraz Space Harrier przenoszą nas w przestrzeń kosmiczną, wypełnioną obcymi plemionami. Celem jest tutaj wybicie wszystkich wrogów (ufoludków, robotów itp.) w jak najkrótszym czasie, by dostąpić zaszczytu oglądania swego rekordu punktowego na tablicy wyników.

Dla odmiany Golden Axe daje nam możliwość odwiedzenia baśniowych krain, gdzie obok siebie mieszkają ludzie, elfy i krasnoludy. Natomiast ostatni element Sega Classics Collection, czyli Fantasy Zone to raj dla miłośników zbierania monet, dodatkowych żyć i innych bonusów, które zostały umieszczone w kilkudziesięciu kolorowych lokacjach.

Oprawa audiowizualna jest odmienna dla każdej z gier. Wszystkie je łączy jednak to, że obecnie wyglądają o wiele mniej atrakcyjnie, niż na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Mimo to graficy starali się, by choć część ich blasku była widoczna na ekranie telewizora, do którego podłączono PlayStation 2.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Sega Classics Collection cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sega Classics Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sega Classics Collection Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap