Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Seablip (PC)
OkładkaSeablip (PC)

Seablip PC

Gra RPG z otwartym światem fantasy i pikselartową grafiką 2D, w której wcielamy się w początkującego pirata. W Seablip przemierzamy archipelag, wykonujemy zadania, gromadzimy fortunę i toczymy zacięte morskie bitwy, ukazane w sposób przywodzący na myśl cykl Advance Wars.

RPG | fantasy | sandbox | piraci | 2D | statki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seablip Premiera PC

wczesny dostęp

17maja2024

Steam

17maja2024

producent: Jardar Solli wydawca: Vibedy Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Seablip jest grą RPG, w której wcielamy się w początkującego pirata marzącego o zostaniu prawdziwym postrachem mórz. Produkcja została opracowana przez niezależnego dewelopera, Jardara Solliego.

Gameplay

Seablip oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat fantasy, który możemy swobodnie przemierzać. Co prawda zabawę rozpoczynamy, mając do dyspozycji jedynie skromny i niedoskonały statek, jednak mierzymy wysoko, toteż natychmiast możemy rzucić się w wir przygód. Podczas żeglugi po malowniczym archipelagu akcję oglądamy z lotu ptaka, z kolei po zejściu na ląd kamera ukazuje naszego pirata z boku.

Motorem gry jest eksploracja oraz podejmowanie się różnorodnych zleceń, wśród których prym wiodą polowania na bossów. Wykonując misje, gromadzimy złoto, które możemy wydawać na zatrudnianie marynarzy. Każdy z nich jest wyjątkowy, a jego przynależność do określonej frakcji gwarantuje nam rozmaite bonusy; dodatkowo w miarę postępów rozwijamy ich umiejętności oraz atrybuty, dzięki czemu z czasem stają się oni coraz cenniejszymi nabytkami.

Ponadto zdobyte środki możemy przeznaczyć na zakup nowych statków, a także rozmaitych ulepszeń do już posiadanych jednostek. Te drugie to między innymi magiczne tarcze i różnorodna broń, m.in. wykorzystująca żywioły (woda i prąd to połączenie iście zabójcze dla naszych przeciwników) czy też oferująca specjalne możliwości, jak przełamanie kadłuba.

A skoro mowa o broni – często przychodzi nam tutaj toczyć zacięte walki na morzu. W ich trakcie, niczym w Advance Wars, ekran jest podzielony na dwie części, na których oglądamy z boku statki biorące udział w walce oraz ich załogi uwijające się przy działach jak w ukropie. Podczas potyczek musimy nie tylko umiejętnie wykorzystywać nasz arsenał, lecz również manewrować okrętem; przykładowo rozwinięcie większej prędkości sprawa, że jesteśmy trudniejszym celem.

Wśród adwersarzy, którzy stają nam na drodze, prym wiodą wspomniani już bossowie. Każdy z nich ma unikalny zestaw mocnych i słabych stron, a także własny statek oraz indywidualną taktykę, którą stosuje w walce.

W przerwach od morskich wojaży możemy poświęcić się nieco bardziej prozaicznym czynnościom, jak łowienie ryb czy poszukiwanie skarbów i otwieranie skrzyń, które przedstawiono w formie minigier.

Grafika

Dwuwymiarową oprawę graficzną gry Seablip wykonano w technice pixel art.

Ostatnia modyfikacja 21 maja 2024

Tryb gry: single player  

Seablip cena w dniu premiery: 58,66 PLN

Wymagania wiekowe Seablip: 12+

Seablip Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600
  • 2 GB HDD
  • Windows 10 64-bit