Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sands of Salzaar (PC)

Sands of Salzaar PC

Sands of Salzaar to izometryczne RPG typu hack-n-slash, którego akcja toczy się na fantastycznej pustyni o otwartej strukturze. Zabawa koncentruje się na eksploracji i walce.

RPG | fantasy | hack'and'slash | sandbox | widok izometryczny | elementy strategiczne | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Sands of Salzaar (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

22września2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Sands of Salzaar to RPG akcji z otwartym światem i walką wzorowaną na produkcjach typu hack-and-slash. Grę opracowało chińskie studio Han-Squirrel.

Fabuła

Gra przenosi nas do pełnej magii krainy fantasy, na tereny gigantycznej pustyni znanej jako tytułowe Salzaar. Akcja zaczyna się jakiś czas po Bitwie Krwawego Księżyca, która doprowadziła do upadku Starego Imperium. Jego tereny stają się polem walki między wieloma różnymi plemionami, próbującymi wykorzystać powstały chaos do stworzenia własnych domen.

Nieustanne walki sprawiają, że większość ludzkości jest zbyt zajęta, aby zauważyć, iż w cieniu tych wojen zaczęło rosnąć nadnaturalne zło, które może pochłonąć cały świat śmiertelników.

Gracze wcielają się w bohaterów, których dokonania i decyzje ukształtują przyszłość całej krainy.

Mechanika

Sands of Salzaar to klasycznie zrealizowane RPG typu hack-n-slash. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy izometrycznej, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu świata, wypełnianiu zadań, rozwijaniu bohatera oraz walce z hordami wrogów za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Do wyboru są cztery klasy postaci, z których każda dysponuje unikalnymi zdolnościami i własnym drzewkiem rozwoju.

Do tych sprawdzonych rozwiązań dorzucono otwartą strukturę świata, oferującą graczom pełną swobodę zwiedzenia krainy. Pustynia zapełniona jest historiami i przygodami, a podejmowane przez nas decyzje w dużym stopniu kształtują finał kampanii.

Do tego gracze mogą werbować licznych towarzyszy. Gra pozwala wręcz tworzyć prawdziwe armie i toczyć za ich pomocą wielkie bitwy niczym w strategiach czasu rzeczywistego, wydając rozkazy poszczególnym jednostkom i decydując np. o formacjach oddziałów.

Tryby gry

Produkcja posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra Sands of Salzaar oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, zrealizowaną w mocno komiksowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Sands of Salzaar

16+

Wymagania sprzętowe Sands of Salzaar

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Chińskie i japońskie gry zawładnęły Steamem w styczniu
Chińskie i japońskie gry zawładnęły Steamem w styczniu

wiadomość19 lutego 2020

Valve zaprezentowało zestawienie najpopularniejszych premier na Steamie za styczeń tego roku. Dominowały produkcje z Chin, Japonii i Korei, z czego wiele nie ma nawet jeszcze wersji anglojęzycznych. Sukcesy odniosły m.in. Sands of Salzaar, Temtem czy Dragon Ball Z: Kakarot.