Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Saint Seiya: Sanctuary Battle (PS3)
OkładkaSaint Seiya: Sanctuary Battle (PS3)

Saint Seiya: Sanctuary Battle PS3

Trójwymiarowa gra akcji, oparta na popularnym japońskim serialu animowanym i komiksie pod tytułem Saint Seiya. Gracze wcielają się w odzianych w magiczne zbroje rycerzy, walczących w obronie greckiej bogini Ateny.

Akcji | TPP | hack'and'slash | manga i anime | beat 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Saint Seiya: Sanctuary Battle Premiera PS3

23listopada2011

pudełko PL

16marca2012

producent: Dimps Corporation wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Saint Seiya: Sanctuary Battle jest szybką trójwymiarową grą akcji opartą na fabule przedstawionej w japońskiej serii komiksowej i jej telewizyjnej adaptacji pod tytułem Saint Seiya. Powstałe w drugiej połowie lat 80. komiks i serial zdążyły przez lata od swej premiery zdobyć rzeszę fanów na całym świecie, a także Polsce, gdzie cykl znana jest lepiej jako Rycerze Zodiaku. Za produkcję gry odpowiada japońska firma Dimps Corporation mająca na swoim koncie dziesiątki tytułów powstałych na licencji popularnych serii mangowych, takich jak Naruto czy Dragon Ball.

Głównymi bohaterami gry są wojownicy przywdziewający magiczne pancerze, obdarowujące ich nadnaturalnymi zdolnościami i siłą. Są oni strażnikami greckiej bogini Ateny i chronią ją przed niebezpieczeństwem i atakami ze strony innych bóstw. W trakcie rozgrywki bierzemy udział w historii przedstawionej w pierwszym sezonie serialu telewizyjnego. Fani nie tylko mogą wcielić się w ulubionych rycerzy i odtworzyć znane z małego ekranu walki, ale także wziąć udział w specjalnych scenariuszach przedstawiających alternatywny rozwój fabuły.

Gra oferuje dwanaście dużych trójwymiarowych lokacji, w których walczymy z rozmaitymi przeciwnikami. Świat oglądamy zza pleców wybranego przez nas rycerza. Każdy wojownik dysponuje własnym orężem, jak również zasobem specjalnych ruchów i umiejętności przydatnych w walce. Wrogowie atakują nas najczęściej w dużych grupach i podobnie jak w grach z serii Dynasty Warriors pojedynczo nie stanowią dużego zagrożenia.

Twórcy zadbali o to, by modele postaci oraz otoczenie w jakim się znajdują jak najbardziej przypominały komiksowo-animowany pierwowzór. Podobnie sprawa ma się z efektami dźwiękowymi, muzyką oraz oryginalną japońską obsadą aktorską.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Saint Seiya: Sanctuary Battle cena w dniu premiery: 239,99 PLN

Wymagania wiekowe Saint Seiya: Sanctuary Battle: 12+