Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka RTL Skispringen 2000 (PC)
OkładkaRTL Skispringen 2000 (PC)

RTL Skispringen 2000 PC

RTL Skispringen 2000 to pierwsza odsłona cyklu symulacji skoków narciarskich. Tytuł wyprodukowany został przez niemieckie studio VCC Entertainment. Gracz wciela się w rolę skoczka i uczestniczy w zawodach prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RTL Skispringen 2000 Premiera PC

1grudnia1999

producent: VCC wydawca: RTL Interactive

niemieckaniemiecka

RTL Skispringen 2000 to firmowana logiem popularnej, niemieckiej stacji telewizyjnej gra sportowa. Produkcja zespołu deweloperskiego VCC Entertainment uznawana jest za pierwszą symulację skoków narciarskich w trójwymiarowym środowisku graficznym.

Gracz wciela się w rolę uczestnika prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni i bierze udział w cyklu zawodów rozgrywanych na obiektach w Oberstdorfie, Innsbrucku, Garmisch-Partenkirchen oraz (przez pomyłkę twórców) Hakubie. Rywalizacja toczy się w grupie 8 skoczków o zróżnicowanych umiejętnościach.

Twórcy zdecydowali się na intuicyjnie prosty, ale jednocześnie wymagający sporych umiejętności manualnych i dobrego refleksu system sterowania. Manipulując myszką gracz musi utrzymać właściwy tor jazdy na rozbiegu, w odpowiednim momencie wybić się z progu, następnie kontrolować położenie ciała skoczka w trakcie lotu, a w końcu bezpiecznie wylądować. Realizm zabawy zwiększają takie elementy jak zmieniające się warunki pogodowe (wiatr, temperatura itd.) oraz pięć typów nart o różnych właściwościach.

Oprawa wizualna RTL Skispringen 2000 wyróżnia się na tle konkurencyjnych tytułów zastosowaniem silnika graficznego 3D. Deweloperzy zadbali także o takie detale jak możliwość wyboru jednego z kilku ustawień pracy kamery oraz funkcję powtórek pozwalająca obejrzeć zapis oddanego wcześniej skoku.

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe RTL Skispringen 2000: Odpowiednia dla każdego wieku.

RTL Skispringen 2000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 200MHz
  • 32MB RAM
  • karta graficzna 4MB VRAM
  • Windows 95/98