Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Rolling Ronny (PC)

Rolling Ronny PC

Rolling Ronny to trochę nietypowa jak na swój gatunek platformówka, w której gracz wcieli się w rolę tytułowego chłopca na posyłki, jeżdżącego na wrotkach.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Rolling Ronny (PC)

producent: Starbyte

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca1991

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rolling Ronny to trochę nietypowa jak na swój gatunek platformówka, w której gracz wcieli się w rolę tytułowego chłopca na posyłki, jeżdżącego na wrotkach. Fabuła programu koncentruje się wokół miasteczka Fieldington, gdzie banda zuchwałych złodziejaszków ukradła olbrzymiej wartości klejnoty. Łup został podzielony na kilkadziesiąt części i sprytnie ukryty w różnych częściach miasta. Zadaniem Ronny’ego, którego niepozorny wygląd ma zmylić przeciwników, jest oczywiście odnalezienie i skompletowanie skarbu.

Cóż w przygodach Ronny’ego takiego nietypowego? Przede wszystkim to, że oprócz skakania, strzelania do przeciwników i unikania chytrze umieszczonych pułapek, trzeba zarobić pieniądze na bilet autobusowy, który pozwoli dostać się do kolejnej części miasta. Można to zrobić na dwa sposoby – zbierając rozrzucone tu i ówdzie monety lub wykonując zlecenia dla napotykanych ludzi. Te ostatnie polegają głównie na przewiezienie jakiejś paczki z jednego miejsca do drugiego i nie są specjalnie trudne, za to dobrze płatne. Z niektórymi klientami można się zresztą targować, co czasem zaowocuje zwiększeniem wynagrodzenia. Pieniądze można też wydać w sklepach, które napotykamy po drodze. Kupić tam można bonusy występujące w grze, np. gadżet pozwalający na wykonanie kilku super skoków lub magnes, który przyciągnie wszystkie widoczne na ekranie przedmioty. Owe ułatwienia można odnaleźć również w czasie wędrówki po mieście, ale z reguły dostęp do nich jest utrudniony.

Gra zawiera dziewięć długich i rozbudowanych etapów. Na pokonanie każdego z nich mamy do dyspozycji określony czas, widoczny w dolnej części ekranu. Oprócz tego Ronny musi uważać na wszystkich przeciwników, którzy pojawiają się na planszy (kontakt z nimi powoduje utratę energii) oraz stan gotówki – lepiej nie przesadzać z wydatkami, gdyż może zabraknąć nam pieniędzy na bilet autobusowy. Rolling Ronny charakteryzuje się gustowną oprawą audiowizualną, sprawną i dopracowaną animacją i dużą ilością wykonanych pieczołowicie obiektów. Wielbiciele platformówek powinni być zadowoleni, zwłaszcza Ci, którzy od tego gatunku wymagają więcej niż tylko biegania w prawo i omijania przeszkód.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Rolling Ronny

odpowiednia dla każdego wieku