Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Rogue Heroes: Ruins of Tasos (PC)

Rogue Heroes: Ruins of Tasos

Gra RPG z wyraźnie zarysowanymi elementami roguelike’a. W Rogue Heroes: Ruins of Tasos przejmujemy kontrolę nad czwórką bohaterów, którzy zapuszczają się do lochów, by stawić czoła uwięzionym tam Tytanom i ich sługusom.

RPG | fantasy | roguelike | 2D | na 2 osoby | top-down | indie | kooperacja | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Rogue Heroes: Ruins of Tasos (PC)

data premiery gry:

23lut2021

PC Switch

Rogue Heroes: Ruins of Tasos jest grą RPG wzbogaconą o wyraźnie zarysowane elementy zaczerpnięte z gatunku roguelike. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Heliocentric Studios, a jej wydaniem zajęła się firma Team17.

Fabuła

Rogue Heroes: Ruins of Tasos zabiera nas do tytułowej krainy Tasos. Po tym jak Tytani siejący w tym miejscu grozę zostali uwięzieni w Wielkich Lochach zapieczętowanych przez pradawne pieczęcie, jego mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Z czasem zamknięcia zaczęły jednak tracić moc, przez co sługusy Tytanów na nowo coraz śmielej panoszą się po Tasos. Bezsilne boginie rozpoczęły więc poszukiwania drużyny bohaterów, którzy byliby gotowi zapuścić się w podziemia i stawić czoła czającemu się tam złu. Na szczęście w końcu znalazło się czworo śmiałków gotowych zaryzykować własnym życiem, by ocalić Tasos przed nieuchronną zagładą.

Mechanika

W Rogue Heroes: Ruins of Tasos akcję ukazano z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad czwórką bohaterów reprezentujących różnorodne klasy i dysponujących odmiennymi zdolnościami. Wśród nich znajdziemy między innymi wiedźmę, pirata, maga oraz strażnika.

Podczas zabawy zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem podziemi i toczeniem dynamicznych starć z hordami panoszących się tam przeciwników. Poza tym od czasu do czasu rozwiązujemy zagadki środowiskowe i szukamy kluczy otwierających nam dalszą drogę. Przepastne lochy łączą ręcznie zaprojektowane pomieszczenia pełne pułapek i adwersarzy, a ich układ jest generowany losowo. Sprawia to, że każda wyprawa do podziemi wygląda inaczej i wiąże się z koniecznością stawienia czoła innym wyzwaniom. Jest to o tyle ważne, że po śmierci stajemy przed koniecznością powtórzenia eskapady.

Oczywiście herosi, w których się wcielamy, nie są bezbronni. Przeciwników eliminujemy, robiąc użytek z broni białej i dystansowej (jak miecze, łuki lub bumerangi), a także z wszelkiej maści zaklęć. Łupy zdobyte w lochach można spożytkować na zakup nowego wyposażenia dla bohaterów bądź rozwój wioski Intori będącej ich bazą wypadową. Wznosząc nowe budynki i ulepszając już skonstruowane, zyskujemy dostęp do coraz bardziej zaawansowanego sprzętu, który możemy nabywać w warsztatach. Ponadto z czasem rozwijamy naszych bohaterów, ulepszając ich statystyki i nabywając nowe zdolności.

W przerwach od przetrząsania lochów możemy oddać się odstresowującym aktywnościom pobocznym, jak łowienie ryb, uprawa ziemi czy przemierzanie malowniczej okolicy wioski Intori.

Tryby gry

W Rogue Heroes: Ruins of Tasos można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób. Oprócz rozbudowanej kampanii fabularnej na sprawdzenie czeka tu tak zwany nieskończony loch, w którym stawiamy czoła niekończącym się tabunom wrogów, pułapek i zagadek.

Kwestie techniczne

Rogue Heroes: Ruins of Tasos posiada barwną grafikę wykonaną w technice pixel art.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Rogue Heroes: Ruins of Tasos

12+

Wymagania sprzętowe Rogue Heroes: Ruins of Tasos

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows Vista
PC
Switch