Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Robbo (PC)

Robbo PC

Robbo to popularna gra zręcznościowo-logiczna, stworzona przez programistów z polskiej firmy XLand (późniejszy Chaos Works), opowiadająca o perypetiach tytułowego robota, uwięzionego na obcej planecie w sieci skomplikowanych labiryntów.

Zręcznościowe | 2D | polskie

PC Windows
Okładka Robbo (PC)

producent: xLand

wydawca: xLand

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10marca1994

Robbo to popularna gra zręcznościowo-logiczna, stworzona przez programistów z polskiej firmy xLand (późniejszy Chaos Works), opowiadająca o perypetiach tytułowego robota, uwięzionego na obcej planecie w sieci skomplikowanych labiryntów.

Program oferuje dziewięćdziesiąt plansz (piętnaście światów składających się z czterech etapów każdy), w których naszym zadaniem jest pozbierać wszystkie śrubki niezbędne do naprawy statku kosmicznego. Nie jest to jednak takie proste, gdyż labirynty zamieszkane są przez różne stwory, czyhające na życie naszego podopiecznego. Robbo wyposażony jest w pistolet z ograniczoną liczbą amunicji, który potrafi nie tylko anihilować przeciwników, ale również niszczyć niektóre przejścia oraz detonować porozrzucane tu i ówdzie bomby. Przeprawę utrudniają także zamknięte na klucz komnaty oraz liczne pudła, które można przesuwać w wybranym kierunku. W tym ostatnim wypadku należy uważać, aby przypadkowo nie zablokować sobie jedynej, dostępnej drogi.

Już od pierwszych etapów widać, że autorzy gry położyli duży nacisk na elementy logiczne. Poziom trudności rośnie w niewyobrażalnym tempie i zmusza użytkowników do opracowania konkretnego planu przed wykonaniem każdego ruchu. Robbo oferuje przyjemną, kolorową grafikę w niskiej rozdzielczości oraz przyzwoity dźwięk. W grze zawarto pokaźną liczbę mówionych sampli, którymi komentowane są wszystkie poczynania gracza (np. zdobycie śrubek, baterii do pistoletu, itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Robbo

odpowiednia dla każdego wieku