Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Road Works Simulator (PC)
OkładkaRoad Works Simulator (PC)

Symulator Robót Drogowych PC

Road Works Simulator

Gra symulacyjna z elementami strategii ekonomicznej, w której kierujemy działalnością firmy budowlanej, specjalizującej się w budowie i remontach dróg.

Symulacje | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator Robót Drogowych Premiera PC

5sierpnia2010

pudełko PL

2grudnia2011

producent: UIG Entertainment wydawca: Layernet wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Symulator Robót Drogowych

Symulator Koparki 2011

City Life

Road Construction Simulator

Road Works Simulator to przedstawiciel gatunku symulatorów z elementami strategicznymi, pozwalających na wykonywanie różnorakich prawdziwych zawodów. Tym razem w centrum zainteresowania znalazły się roboty drogowe. Gracz wciela się mianowicie w postać szefa firmy odpowiedzialnej za utrzymywanie w dobrym stanie lokalnych miejskich dróg.

Właściwą rozgrywkę podzielono na kilkadziesiąt mniej lub bardziej rozbudowanych etapów, do których sukcesywnie uzyskuje się dostęp. Każdy poziom ma swoją listę zadań oraz limit czasowy, w którym należy zmieścić się z ich wykonaniem. Zdecydowana większość zlecanych misji związana jest z główną specjalizacją prowadzonej firmy, wymuszając konieczność budowania nowych dróg, poszerzania tych już istniejących czy dokonywania napraw nawierzchni, zniszczonej w wyniku intensywnej eksploatacji lub niekorzystnych warunków pogodowych

W trakcie gry przytrafiają się też jednak mniej oczywiste zlecenia. Można do nich zaliczyć między innymi malowanie zebr i ścieżek rowerowych w wyznaczonych przez miasto miejscach, czy dokopywanie się do biegnących pod drogą uszkodzonych linii energetycznych. Zabawa dodatkowo utrudniana jest przez losowe awarie wykorzystywanego sprzętu oraz pojawianie się niespodziewanych przeszkód, jak chociażby skalnego podłoża uniemożliwiającego prowadzenie sprawnych działań.

Podobnie jak w innych tytułach z tego gatunku, gracz może się jedynie przyglądać wykonywanym przez jego pracowników robotom drogowym, bądź też w dowolnym momencie przejąć kontrolę nad jedną z kilkunastu dostępnych maszyn, wśród których nie zabrakło walców drogowych, betoniarek, ciężarówek czy koparek. Wehikułami steruje się z użyciem klawiatury oraz myszy.

Zmagania obserwowane są w pełni trójwymiarowym środowisku, po którym można się swobodnie przemieszczać. Rozgrywkę dodatkowo urozmaicają zmienne pory dnia oraz realistyczne warunki pogodowe (między innymi intensywne opady deszczu oraz śniegu).

Ostatnia modyfikacja 27 lutego 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Symulator Robót Drogowych

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Symulator Robót Drogowych Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows Me/2000/XP/Vista