Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSPCANDWP
Okładka Risky Rescue (PC)

Risky Rescue

Nieskomplikowana gra zręcznościowa, opracowana przez niezależne polskie studio Digital Melody.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | 2D | polskie

Okładka Risky Rescue (PC)

data premiery gry:

19maj2015

AND

21maj2015

iOS

28maj2015

WP

19lut2016

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Risky Rescue to prosta gra zręcznościowa na platformę AND, WP itd., w której zasiadamy za sterami helikoptera ratowniczego. Za powstanie gry odpowiada rodzime studio Digital Melody z Grodziska Mazowieckiego – laureaci konkursu Indie Showcase 2014 i twórcy niezwykle popularnego Timbermana. Tytuł dostępny jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Mechanika

Koncepcja rozgrywki może budzić skojarzenia z kultową zręcznościówką Ugh! z 1992 roku. Jako pilot helikoptera bierzemy udział w niebezpiecznych misjach ratunkowych pomagając ludziom, którzy utknęli na szczytach gór, wiatrakach, latarniach morskich, dachach pociągów, albo wiszą uczepieni wagonika kolejki linowej. Celem graczy jest uratowanie wszystkich w taki sposób, aby nie uszkodzić pilotowanej maszyny o którąś z przeszkód, jakimi usiane są kolejne plansze. Zadanie niewątpliwie utrudnia maksymalnie uproszczony model sterowania helikoptera, w którym dotknięcie lewej lub prawej strony ekranu (lub w wersji na PC – myszy) skutkuje wznoszeniem się maszyny po skosie w tę właśnie stronę; precyzyjna kontrola jest niemożliwa.

Gra oferuje ponad 50 zróżnicowanych poziomów, a im szybciej uporamy się ze stawianymi przed nami zadaniami, tym więcej pieniędzy wpłynie po akcji na nasze konto. Zgromadzone w ten sposób fundusze możemy zaś wykorzystać do zakupu nowych śmigłowców, różniących się od siebie parametrami, takimi jak przyspieszenie czy stopień opancerzenia. Oprócz klasycznego trybu kampanii, twórcy przewidzieli także tryb endless, w którym naszym głównym przeciwnikiem jest czas.

Kwestie techniczne

Risky Rescue na AND, WP itd. odznacza się prostą, lecz kolorową oprawą graficzną, przywodzącą na myśl 16-bitowe produkcje z początku lat 90. Mimo niezwykle uproszczonej mechaniki, cała zabawa wymaga niemal chirurgicznej precyzji i może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 60

Wymagania wiekowe Risky Rescue

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND
WP
PC