Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONESwitch
Okładka Rigid Force Redux (PS4)
OkładkaRigid Force Redux (PS4)

Rigid Force Redux

Ulepszona wersja wydanego w 2018 roku shoot’em upa pod tytułem Rigid Force Alpha. W Rigid Force Redux przejmujemy kontrolę nad statkiem kosmicznym i stawiamy czoła hordom przeciwników, nieustannie lecąc w prawo oraz strzelając do wszystkiego, co nawinie nam się pod celownik.

Akcji | science fiction | kosmiczne | indie | shoot 'em up | 2.5D | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rigid Force Redux Premiera

5cze2020

XONE Switch

23gru2020

PS4

Gry podobne do Rigid Force Redux

Resogun

Sky Force Anniversary

GALAK-Z

Rigid Force Redux jest ulepszoną wersją wydanej w 2018 roku gry Rigid Force Alpha. Za opracowaniem tego shoot'em upa stoją autorzy pierwowzoru, czyli niezależne studio com8com1 Software. Na tle oryginału opisywany tytuł wyróżnia się za sprawą ładniejszej grafiki, udoskonalonego interfejsu użytkownika, a także lepiej zbalansowanego poziomu trudności.

Mechanika

W Rigid Force Redux akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad statkiem kosmicznym i stawiamy czoła hordom przeciwników. Z agresywnymi kosmitami, mechami i ciężko uzbrojonymi okrętami nieprzyjaciela walczymy, robiąc użytek z futurystycznego arsenału obejmującego karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, a także wszelkiej maści działa laserowe i energetyczne. Siłę prowadzonego ostrzału może zwiększyć zarówno poprzez liczne ulepszenia zdobywane w trakcie rozgrywki, jak i przy pomocy kul energii, które pozwalają nam na wyprowadzenie specjalnego ataku energetycznego. Oprócz szeregowych oponentów występujących w ilościach hurtowych, na naszej drodze często stają bossowie nie tylko dysponujący o wiele większą siłą i odpornością na obrażenia, lecz również znacznie przewyższający nas rozmiarami.

Tryby gry

Filarem gry Rigid Force Redux jest tryb fabularny. Na chętnych czekają także dodatkowe warianty rozgrywki, czyli arcade oraz boss rush.

Kwestie techniczne

Pomimo że w Rigid Force Redux akcję obserwujemy z boku, gra posiada trójwymiarową oprawę graficzną. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rigid Force Redux: Odpowiednia dla każdego wieku.

XONE
Switch
PS4