Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweANDiOSSwitch
Okładka Retro Goal (AND)
OkładkaRetro Goal (AND)

Retro Goal

Retro Goal to gra pozwalająca na pokierowanie drużyną piłkarską. Podczas zabawy zarządzamy klubem, tworzymy taktyki na mecze oraz przejmujemy kontrolę nad zawodnikami w najważniejszych momentach każdej rozgrywki.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Retro Goal Premiera

24cze2021

iOS

12lip2021

AND

24lis2022

Switch

Retro Goal to gra piłkarska łącząca mechanizmy sportowej zręcznościówki z elementami strategii menadżerskiej. Projekt opracowało studio New Star Games, czyli autorzy serii New Star Soccer.

Produkcję można pobrać za darmo i w takiej formie pozwala ona rozegrać dziesięć meczów. Nielimitowaną wersje odblokowuje się za pomocą jednorazowej mikropłatności.

Mechanika

W przeciwieństwie do cyklu New Star Soccer, w którym zawsze kierowaliśmy tylko konkretnym piłkarzem, Retro Goal oferuje bardziej klasyczne podejście do piłkarskiej tematyki, pozwalając nam objąć kontrolę nad całą drużyną.

Mechanika jest dynamiczna i mocno zręcznościowa, odwołując się do rozwiązań z gier piłkarskich z 16-bitowych komputerów i konsol. W Retro Goal nie rozgrywamy jednak całych meczów. Zamiast tego toczą się one automatycznie, a my przejmujemy kontrolę tylko w kluczowych momentach, wpływających na wynik całej rywalizacji.

Pomiędzy rozgrywkami zajmujemy się zarządzaniem drużyną. Przeprowadzamy treningi, werbujemy zawodników i dbamy o finanse klubu. Gracz może konstruować budynki klubu oraz tworzyć taktyki na mecze. Po meczach decyduje także, którego z piłkarzy pochwalić, a którego zganić.

Istotną rolę w wynikach pojedynczych starć i całych rozgrywek ligowych odgrywają statystyki zawodników oraz klubu, ale nie przesądzają one o porażkach i przegranych. Możliwe jest pokonanie mocniejszej drużyny, o ile tylko odpowiednio zaplanujemy taktykę i sprawnie pokierujemy zawodnikami.

Tryby gry

Retro Goal oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Możemy w nim bawić się w jednej z największych europejskich lig, takich jak Premier League, Bundesliga, La Liga czy Seria A. Początkowo zatrudnić nas zechcą tylko najbiedniejsze kluby, ale wraz z rozwojem naszej menadżerskiej kariery zaczniemy otrzymywać oferty także od większych zespołów.

Kwestie techniczne

Gra posiada w pełni dwuwymiarową grafikę wykonaną w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.

Ostatnia modyfikacja 29 listopada 2022

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Retro Goal: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
Switch