Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ReROLL (PC)
OkładkaReROLL (PC)

ReROLL PC

Wzbogacona elementami RPG survivalowa gra akcji autorstwa kanadyjskiego studia Pixyul, założonego przez byłych pracowników Ubisoftu i współtwórców serii Far Cry czy Assassin’s Creed.

Akcji | elementy RPG | indie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ReROLL Premiera PC

anulowana

producent: Pixyul Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do ReROLL

7 Days to Die

DayZ

Nether

ReRoll to gra typu survival wyprodukowana przez kanadyjskie studio Pixyul, założone przez Juliena Cuny i Louisa-Pierre Pharanda – byłych pracowników koncernu Ubisoft, którzy na swoim koncie mają m.in. współtworzenie serii Assassin's Creed oraz Far Cry. Tytuł, w odróżnieniu od innych tego typu projektów, wyróżnia się zastosowaną technologią. Twórcy, współpracując z firmą senseFly, dokładnie sfotografowali fragmenty kuli ziemskiej przy użyciu dronów i z tysięcy obrazów stworzyli obiekty 3D, wykorzystywane w wypełnianiu środowiska. Oprócz tego produkcja jest powiązana z prawdziwym światem (Reality System Sync), oferując 24-godzinny system dobowy, z cyklem dnia i nocy oraz zmiennymi warunkami pogodowymi, uzależnionymi od tego, co widzimy za oknem.

Akcja rozgrywa się w świecie, który chyli się ku upadkowi i wartości, mające do tej pory jakieś znaczenie (władza, pieniądze, itd.) nie zapewnią nikomu pożywienia i schronienia. Zadaniem gracza jest przetrwanie w zupełnie nowym środowisku. By tego dokonać, należy zatroszczyć się m.in. o jedzenie, którego zdobycie wcale nie jest łatwe. Można samemu poszukiwać zdatnych do skonsumowania roślin lub napaść na innego gracza, który zrobił to za nas. Posiadając odpowiednie narzędzia, da się samemu uprawiać warzywa, a korzystając z broni zapolować na dziką zwierzynę.

Istotnym elementem jest także crafting, czyli system wytwarzania narzędzi, broni i nie tylko. Zalicza się do niego także własnoręczne wytwarzanie nabojów i modyfikowanie zdobytego pojazdu. Odpowiednie elementy, niezbędne do tworzenia nowych przedmiotów, pozyskuje się przez wymianę z innymi graczami lub postaciami NPC, bądź zabierając je pokonanym wrogom.

Tytuł jest ściśle powiązany z prawdziwym światem, dzięki Reality System Sync (RSS). Oznacza to, że w grze, tak jak w rzeczywistości, doba podzielona jest na dzień i noc, panują zmienne warunki pogodowe, a wszystko to uzależnione jest od miejsca, w którym przebywa nasza postać. Dodatkowo bohater żyje własnym życiem, więc przed odejściem od komputera należy znaleźć mu schronienie, zaś by nie marnować czasu podczas nieobecności, warto zlecić mu szkolenie się w wybranej czynności.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ReROLL: Odpowiednia dla każdego wieku.