Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Repressed (PC)

Repressed PC

Niecodzienna polska gra przygodowa, w której gracze wcielają się w cień. W tej postaci eksplorują oni zakamarki umysłu, by odzyskać utracone wspomnienia. Za powstanie Repressed odpowiada Sigur Studio.

Przygodowe | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm

PC Windows
Okładka Repressed (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26września2019

26września2019

Steam

Repressed to niekonwencjonalna gra przygodowa opracowana przez Sigur Studio.

Fabuła

W Repressed gracz wciela się w cień. W tej formie wyrusza on do Pałacu Pamięci, gdzie jego zadaniem jest odzyskanie utraconych wspomnień.

Mechanika

W Repressed zrezygnowano ze standardowego fizycznego bohatera, co wpływa na zmianę środowiska, w jakim jest on w stanie funkcjonować. Gracz jako cień musi pilnować, by pozostać w świetle oraz mieć przestrzeń, na której będzie mógł się odbijać. Dlatego też istotne jest wykorzystanie odpowiedniej perspektywy. Zmiana kąta kamery może odblokować niewidoczne wcześniej ścieżki.

W czasie przemierzania świata gracze zbierają fragmenty wspomnień, które następnie muszą ponownie zostać złożone w całość.

Kwestie techniczne

Repressed oferuje minimalistyczną, monochromatyczną oprawę graficzną. Całość uzupełnia ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Bogdana Mizerskiego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Repressed

12+

Wymagania sprzętowe Repressed

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon HD 7850, 250 MB HDD, Windows 8.1/10