Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Rengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N (PSP)
OkładkaRengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N (PSP)

Rengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N PSP

Rengoku 2 stanowi kontynuację dynamicznej gry akcji z elementami gatunku cRPG, nazwanej Rengoku: The Tower of Purgatory .Ponownie pod naszą opiekę trafia zatem bojowy android z dalekiej i mrocznej przyszłości.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N Premiera PSP

12września2006

pudełko PL

14grudnia2006

producent: Hudson Soft wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N

Infected

Star Wars: Battlefront II (2005)

Coded Arms: Contagion

Rengoku 2 stanowi kontynuację dynamicznej gry akcji z elementami gatunku cRPG, nazwanej Rengoku: The Tower of Purgatory i zaliczającej się do grona pierwszych tytułów dla kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Ponownie pod naszą opiekę trafia zatem bojowy android z dalekiej i mrocznej przyszłości. Scenariusz zabawy jednoosobowej standardowo zakłada konieczność pokonania mnóstwa rozmaitych przeciwników w wielu odmiennych lokacjach.

Charakterystyczną cechą głównego bohatera jest jego podatność na przeróżne ulepszenia. Zamiast konkretnych części humanoidalnego ciała można montować znajdowaną lub zdobywaną na wrogach broń – nie ma problemu z zamianą kończyn górnych na piekielnie ostre klingi, głowy na karabin maszynowy etc. Opcja owa urozmaica nie tylko rozgrywkę single-player, lecz także tryb multiplayer. Ten ostatni pozwala na prowadzenie rywalizacji maksymalnie czterem chętnym za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego typu Wi-Fi. Dzięki wspomnianym modyfikacjom wyglądu postaci każdy zawodnik prezentuje się więc nieco inaczej i walczy w unikalny sposób. Natomiast w zależności od wybranego rodzaju zabawy wieloosobowej w ruch idą narzędzia militarne bliskiego, albo dalekiego zasięgu.

Podobnie jak w części pierwszej, tak i w sequelu przebieg wydarzeń ukazano przy pomocy klasycznego ujęcia TPP. Nieznacznie ulepszono trójwymiarową oprawę wizualną, ponieważ developerzy zdążyli nabrać należytego doświadczenia w pracy z mobilną platformą PSP. Ponadto dokonano delikatnej optymalizacji interfejsu użytkownika oraz wprowadzono mnóstwo pomniejszych zmian w dziedzinie funkcjonowania gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Rengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rengoku 2: The Stairway to H.E.A.V.E.N Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB