Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Reel Fishing: Life & Nature (NDS)

Reel Fishing: Life & Nature NDS

Kolejna gra podejmująca tematykę wędkarstwa, tym razem w wydaniu na przenośną konsolkę firmy Nintendo. Na uwagę zasługuje bogaty wybór sprzętu do wędkowania, obejmujący ponad 100 pozycji.

Sportowe | wędkarstwo | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Reel Fishing: Life & Nature (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

anulowana

Reel Fishing: Life & Nature jest kolejnym przedstawicielem bardzo popularnej serii, zapoczątkowanej tytułem wydanym na pierwszą generację konsoli PlayStation. Kolejne odsłony Reel Fishing ukazywały się między innymi na Dreamcasta, czy PlayStation Portable. Tym razem mamy jednak do czynienia z produktem opracowanym wyłącznie na potrzeby posiadaczy konsoli Nintendo DS. W dalszym ciągu jest to oczywiście produkt o tematyce sportowej, koncentrujący uwagę gracza na wędkarstwie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż gra w zamierzeniach w równym stopniu miała zadowolić zarówno nowicjuszy, jak i bardziej doświadczonych wędkarzy. Z myślą o tej pierwszej grupie przygotowano szereg uproszczeń. Zadbano także o odpowiednio rozbudowany samouczek. Lekcje odbywane są pod czujnym okiem doświadczonego wędkarza. Zachęca on gracza do próbowania nowych technik połowu, a także objaśnia wszystkie czynności niezbędne do pomyślnego wyłowienia ryby. Wydaniem gry ponownie zajął się koncern Natsume. Za jej produkcję odpowiedzialne jest natomiast japońskie studio Marvelous, które na DS-a wydało też między innymi Lunar: Dragon Song, czy Harvest Moon.

Producent gry przygotował oczywiście kilkadziesiąt różnych rozlewisk, które można odwiedzić. Miejsca te różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i możliwymi do wyłowienia gatunkami ryb, czy wreszcie warunkami pogodowymi. Do wyboru są oczywiście różne pory dnia czy roku. Można także uaktywnić opcję deszczu czy sprawić żeby nad rozlewiskiem pojawiła się mgła. Do wyłowienia jest około 25 różnych gatunków ryb. Gra pozbawiona jest całkowicie brutalności. Wyłowione okazy, po przeprowadzeniu ważenia i wykonaniu zdjęcia, uwalnia się. Zadbano oczywiście o rozbudowany sprzęt wędkarza. Do wyboru jest ponad 100 różnych obiektów. Ciekawie przedstawia się także sterowanie, z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsolki. Połowy rozgrywane są w pełni trójwymiarowym otoczeniu. Zadbano też o kamerę ukazującą akcję pod powierzchnią wody. Opisywana gra posiada niezbyt rozbudowany tryb multiplayer, oczywiście z opcjami ustalania na jakich zasadach mają być rozgrywane poszczególne połowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Reel Fishing: Life & Nature

odpowiednia dla każdego wieku