Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Ravenmark: Mercenaries (AND)
OkładkaRavenmark: Mercenaries (AND)

Ravenmark: Mercenaries

Ravenmark: Mercenaries to turowa strategia fantasy. Dowodzimy w niej oddziałem najemników podejmujących się zleceń od trzech frakcji toczących ze sobą wojnę. Sukcesy napełniają nasz skarbiec, co pozwala na rozwijanie oddziałów i podejmowanie się coraz trudniejszych kontraktów.

Strategiczne | fantasy | turowe | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ravenmark: Mercenaries Premiera

10lip2013

iOS

2gru2013

AND

Ravenmark: Mercenaries to wydana na Androida turowa strategia bitewna osadzona w realiach fantasy. Projekt opracowało studio Witching Hour Studios i korzysta on z modelu darmowego z mikropłatnpściami.

Gra stanowi kontynuację Ravenmark: Scourge of Estellion, ale znajomość tej produkcji nie jest potrzebna do cieszenia się jej następcą. Powracamy do ponurej krainy Eclisse, będącej polem konfliktu między trzema nacjami. Na początku zabawy wybieramy po której stronie się opowiemy, co determinuje jednostki jakie otrzymujemy na starcie. Nie stanowi to jednak żadnego ograniczenia, gdyż w tej grze wcielamy się w wodza bandy najemników i możemy brać zlecenia od wszystkich trzech potęg, jak również werbować wywodzące się z nich jednostki. Zwycięstwo zapewnia nam solidny zarobek, a porażka spore kłopoty finansowe. Do tego dochodzi system reputacji. Sukcesy i klęski wpływają na stosunek wszystkich nacji do naszej bandy, otwierając przed nami nowe kontrakty, a zamykając dostęp do innych.

Najwięcej czasu spędzamy oczywiście na samych potyczkach. Rozgrywane są one w systemie turowym, ale działa on nieco inaczej niż w większości produkcji tego gatunku. W Ravenmark: Mercenaries obie strony wpierw równolegle wydają bowiem swoje rozkazy, a następnie biernie obserwują jak ich polecenia się wypełniane równocześnie. W rezultacie, aby wygrywać nie wystarczy tylko reagować na ruchy przeciwnika i zamiast tego trzeba nauczyć się je przewidywać.

Gra może pochwalić się rozbudowanymi mechanizmami taktycznymi. Konieczne jest sprawne wykorzystywanie różnorodnych formacji, potrafiących dramatycznie wpłynąć na skuteczność oddziału, jak również robienie użytku z przewagi, jaką może zapewnić ukształtowanie terenu. Autorzy wprowadzili także elementy RPG, w postaci systemu rozwoju bohaterów oraz zwykłych żołnierzy. Do tego dochodzi oczywiście aspekt finansowy. Jako najemnicy nie robimy niczego za darmo, a zarobione pieniądze możemy inwestować w zatrudnianie nowych wojowników oraz kupowanie coraz lepszego ekwipunku.

Poza potyczkami przeciwko sztucznej inteligencji, gra pozwala również na toczenie bitew przeciwko innym ludziom. Multiplayer ma charakter asynchroniczny, co oznacza, że uczestnicy zabawy niekoniecznie muszą bawić się w tym samym czasie. Wystarczy, że swoje komendy wprowadzą przynajmniej raz na trzy dni. W rezultacie najczęściej toczymy kilka starć jednocześnie z wieloma rożnymi przeciwnikami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć rywala, który będzie wydawał rozkazy na bieżąco, a wciąż spora popularność gry sprawia, że nie brakuje chętnych do takich rozgrywek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Ravenmark: Mercenaries: 12+

Ravenmark: Mercenaries Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND