Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Rapala for Kinect (X360)

Rapala for Kinect X360

Gra zręcznościowa o tematyce wędkarskiej, która wykorzystuje kontroler ruchu Kinect. Wykorzystując własne ciało udajemy, że zarzucamy wędkę. W zawodach mogą brać maksymalnie cztery osoby. Rapala for Kinect oferuje także mini-gierkę w postaci wyścigów motorówek.

Zręcznościowe | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Rapala for Kinect (X360)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

15listopada2011

Rapala for Kinect to pierwsza odsłona serii gier zręcznościowych poświęconych wędkarstwu, która wykorzystuje najnowszy kontroler ruchu firmy Microsoft.

Zadaniem gracza jest złowienie jak największej liczby ryb w określonym czasie. Wykonując gesty zarzucamy wędkę, kręcimy kołowrotkiem oraz próbujemy wyciągnąć na powierzchnię okaz, który połknął przynętę. Podczas zabawy widzimy na ekranie zarys sylwetki bohatera co pozwala na obserwowanie odczytanych przez konsolę ruchów.

Rapala for Kinect pozwala na wzięcie udziału w zawodach przez maksymalnie czterech graczy, którzy naprzemiennie starają się uzyskać jak najlepszy wynik. Oprócz wędkarstwa, można również zmierzyć się w wyścigach łodzi motorowych, które prezentują bardzo zręcznościowy model rozgrywki. Na wyznaczonej trasie porozrzucane są monety, które powiększają ostateczny dorobek punktowy.

Rapala for Kinect kładzie duży nacisk na aspekt społecznościowy. W trakcie zabawy postać gracza reprezentuje awatar z usługi Xbox Live. Dodatkowo można pochwalić się znajomym fikcyjnymi, złowionymi rybami za pośrednictwem serwisu Facebook.

Pod względem oprawy audiowizualnej gra Rapala for Kinect prezentuje się przeciętnie, co wynika najprawdopodobniej z jej casualowego charakteru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rapala for Kinect

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rapala for Kinect

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Kinect