Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Ragnarok Online DS (NDS)
OkładkaRagnarok Online DS (NDS)

Ragnarok Online DS NDS

Ragnarok Online DS to przeniesienie świata znanego z gry przeznaczonej na komputery osobiste na konsolę Nintendo DS. Nasze zadanie jest banalnie proste - powstrzymać zło, które już niedługo może zniszczyć wszystkich mieszkańców.

RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ragnarok Online DS Premiera NDS

18grudnia2008

producent: GRAVITY Co., Ltd. wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ragnarok Online to swego rodzaju port gry z rodzaju MMO pod tym samym tytułem, wydanej w roku 2001. Tym razem jednak pozycja ta przeznaczona jest dla posiadaczy konsol przenośnych Nintendo DS.

Cel rozgrywki pozostał taki sam, jak w wersji PeCetowej – eksploracja świata, ulepszanie swojego bohatera, walka z potworami, czyli to, co miłośnicy MMO lubią najbardziej. Wątek fabularny również nawiązuje do swojego protoplasty – w bliżej nieznanym świecie ludzie żyjący w bogactwie i spokoju nie są świadomi nadciągającego zła. Tajne bractwo pod pozorem badań naukowych planuje wskrzesić boginię, której czas dawno już przeminął. Potrzebują do tego dwóch rzeczy – osoby, w którą może wniknąć dusza bogini oraz poświęcenia w ofierze wszystkich mieszkańców tego świata. Oczywiście, jak to w tego rodzaju historiach bywa, plany tajnego bractwa usiłują pokonać „dobrzy” bohaterowie – Ares, sierota z małej, zapomnianej wioski oraz Sierra, która straciła pamięć nie tylko o swojej przeszłości, ale również o wszystkim, co ją otacza. Zadaniem gracza natomiast jest pomoc wspomnianej dwójce.

Gracz prowadzi swoja postać ulepszając jej współczynniki i zdobywając kolejne poziomy doświadczenia. Twórcy gry przygotowali całkiem spory arsenał uzbrojenia pomagający nam w ocaleniu świata przed zgubą. Co ciekawe, podczas rozgrywki zabijane przez nas monstra oprócz zwyczajowego złota czy innych przedmiotów, mogą upuścić specjalne karty. Karty te mogą zostać następnie wykorzystane do ulepszenia zbroi bądź oręża. Czynność tę możemy wykonać także u kowala. Każdy kolejny poziom doświadczenia gracza skutkuje otrzymaniem punktów statusu oraz umiejętności, które następnie wydajemy przykładowo na wyuczenie naszego bohatera nowego „zawodu” w rodzaju kupca, złodzieja czy też szermierza.

Duży nacisk położono na społeczność graczy oraz pracę zespołową – Ragnarok Online pozwala na połączenie się z dwoma przyjaciółmi poprzez Wi-Fi i wspólne przemierzanie tzw. Tower of Mirages składającej się z ponad 50 pięter i losowo generowanych map. W wieży tej gracze mają możliwość zdobycia unikalnych przedmiotów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-3  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ragnarok Online DS: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ragnarok Online DS Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection