Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Radirgy Swag (Switch)
OkładkaRadirgy Swag (Switch)

Radirgy Swag Switch

Klasyczna wertykalna strzelanka typu shoot 'em up. W Radirgy Swag kontrolujemy niewielki latający statek, niszcząc setki przeciwników oraz zbierając wiele typów power-upów. Jedną z wyjątkowych cech tytułu jest system dynamicznych misji.

Akcji | science fiction | humorystyczne | shoot 'em up | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radirgy Swag Premiera Switch

13czerwca2019

producent: RS34 wydawca: Dispatch Games Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Radirgy Swag

Sine Mora EX

Dimension Drive

Psyvariar Delta

Radirgy Swag to klasyczny wertykalny shoot 'em up, w którym kontrolujemy niewielki latający pojazd przebijający się przez zastępy przeciwników. Deweloperem produkcji jest japońskie studio RS34. Gra jest kolejną odsłoną serii Radirgy, rozwijanej od 2004 roku. Tytuły z cyklu pojawiły się na konsolach Dreamcast, PlayStation 2, Wii, 3DS, a także w salonach arcade. Żaden z nich nie opuścił jednak oficjalnie Kraju Kwitnącej Wiśni i nie doczekał się wydania na Zachodzie.

Fabuła

W trakcie zabawy wcielamy się w Tadayo Aitę, która po tym, jak przerwała naukę w szkole średniej zmuszona została do życia na opuszczonej stacji kolejowej w tokijskiej dzielnicy Shinjuku. Na życie zarabia, dorywczo sprzątając ulice. Pewnego dnia jedna z jej koleżanek z pracy prosi ją o niezwykłą przysługę: ma ją zastąpić i zasiąść za sterami latającego statku, a następnie wykonywać polecenia szefa. Tadayo musi nie tylko jak najszybciej obrać kurs na księżyc, ale także pokonać starających się ją zatrzymać przeciwników oraz zbierać wskazane przez firmę pakunki.

Mechanika

Radirgy Swag jest typową wertykalną strzelanką shoot 'em up. Kontrolowany przez gracza statek zajmuje dolną część ekranu i porusza się do przodu, pokonując kolejne fale nadlatujących z góry przeciwników. Poza standardowymi pociskami jest on wyposażony także w miecz, stanowiący najskuteczniejszą broń przeciwko wrogom, której minusem jest jednak niewielki zasięg. Po lewej stronie ekranu znajduje się panel rozkazów (Orders). Jednocześnie aktywnych jest zawsze dziesięć tych opcjonalnych zadań, których wykonanie skutkuje nie tylko bonusami punktowymi, ale także zwiększeniem mocy wszystkich broni. Gra posiada w sumie 200 dynamicznych misji.

Podczas rozgrywki na planszy pojawia się też osiem różnych power upów, włączających np. tarczę lub przyspieszających statek. Kluczem do zwycięstwa i jak najlepszego wyniku punktowego jest nie tylko liczba zniszczonych oponentów, ale także czas ukończenia każdego poziomu.

Kwestie techniczne

Radirgy Swag posiada nieskomplikowaną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w przyjemnym dla oka, kolorowym i komiksowym stylu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Radirgy Swag: 12+