Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Quake Mission Pack No. 2: Dissolution of Eternity (PC)
OkładkaQuake Mission Pack No. 2: Dissolution of Eternity (PC)

Quake Mission Pack No. 2: Dissolution of Eternity PC

Drugi oficjalny dodatek do kultowej strzelaniny FPS Quake autorstwa studia id Software. Opracowane przez ekipę Rogue Entertainment rozszerzenie o nazwie Quake Mission Pack No.

To jest dodatek do gry Quake (1996).

Akcji | FPP | fantasy | science fiction | FPS | strzelanki

Quake Mission Pack No. 2: Dissolution of Eternity Premiera PC

31marca1997

producent: Rogue Entertainment wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Drugi, oficjalny dodatek do Quake, przygotowany przez grupę Rogue Entertainment. Tym razem wielbiciele rzeźni w najczystszej postaci, dostają aż szesnaście, wykonanych z ogromną dbałością o szczegóły poziomów, ułożonych w dwa wielkie epizody. Pod względem architektonicznym, dokonania autorów rozszerzenia, biją na głowę zarówno oryginalnego Quake’a, jak i pierwszy dodatek, zatytułowany Scourge of Armagon. Na pierwszy plan wybijają się tu zwłaszcza plansze stylizowane na antyczny Egipt, olśniewające monumentalnym rozmachem.

Biegająca po premierowych poziomach menażeria, została powiększona o dziewięć nowych potworów, przy czym dwie bestie są tylko nieznacznie zmodyfikowane w stosunku do pierwowzoru. Znajdziemy wśród nich niewidzialnych rycerzy, o których istnieniu przekonamy się dopiero wtedy, gdy ich miecz przeora nasze wnętrzności; elektryczne węgorze, utrudniające kąpiel; rozlokowane tu i ówdzie statuy, szyjące w nas dopóty nie wyłączymy ich za pomocą przycisku; miniaturowe wersje Chtona, czyli bossa z pierwszego epizodu Quake; powolne Mumie; niezwykle odpornych na ciosy egipskich Guardianów; potężnego, czterorękiego Overlorda, wysyłającego do walki służalcze Wrathy i coś na deser – Smoka, który zaszczyci nas w finałowej potyczce. Jako, że wymienione wyżej eksponaty są znacznie silniejsze, niż monstra występujące w pierwowzorze, programiści z Rogue Entertainment zaopatrzyli nas w bardziej śmiercionośne środki zagłady. Oprócz standardowych gwoździ, pojawiły się ich ogniste odpowiedniki. Granatnik i rakietnica wyposażone zostały w możliwość wystrzeliwania kilku pocisków naraz. Zaimplementowano także działko plazmowe oraz kilka narzędzi ułatwiających życie w nieprzyjaznym świecie, np. pas antygrawitacyjny, pozwalający wykonywać dłuższe skoki, czy specjalną tarczę, absorbującą część obrażeń zadawanych przez wrogów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Quake Mission Pack No. 2: Dissolution of Eternity: Odpowiednia dla każdego wieku.

Quake Mission Pack No. 2: Dissolution of Eternity Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 100
  • 16 MB RAM