Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

68. Gry PlayStation 3

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 68. Najpopularniejsze gry na platformę PS3.

PS3

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Nat Geo Quiz: Wild Life
Nat Geo Quiz: Wild Life

Logiczne 28 maja 2010

Nat Geo Quiz: Wild Life to wyprodukowana przez studio Gusto Games gra edukacyjna w formie quizu. Gracze mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat dzikiej przyrody. Pytania przygotowane zostały w oparciu o programy popularno-naukowe emitowane przez telewizyjny kanał National Geographic (Dangerous Encounters, Amazing Planet, Aquatic life oraz Predators vs Prey).

Guilty Gear XX Accent Core Plus
Guilty Gear XX Accent Core Plus

Bijatyki 1 listopada 2012

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych bijatyk, stworzonej przez japońskie studio Arc System Works. Tytuł jest rozszerzoną i poprawioną wersją gry Guilty Gear XX Accent Core, która ukazała się w 2007 roku.

Karateka
Karateka

Bijatyki 18 grudnia 2012

Karateka to opracowana przez zespół Liquid Entertainment pod wodzą Jordana Mechner bijatyka, w której jako japoński mistrz karate musimy zmierzyć się ze sługusami złego lorda. Zabawa polega na rozgrywaniu serii pojedynków z coraz to potężniejszymi przeciwnikami.

You don't know Jack
You don't know Jack

Towarzyskie 8 lutego 2011

You don't know Jack to gra towarzyska wyprodukowana przez studio Jellyvision przy współpracy z Iron Galaxy Studios. Gracz wciela się w rolę uczestnika zwariowanego teleturnieju i odpowiada na szereg dziwacznych, podchwytliwych a nierzadko również absurdalnych pytań z zakresu szeroko pojmowanej wiedzy o świecie.

WWE WrestleFest
WWE WrestleFest

Bijatyki prace wstrzymane

Zręcznościowa bijatyka 2D wyprodukowana przez ekipę deweloperską Seed Studios z myślą o fanach wrestlingu i klasycznych brawlerów. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych zapaśników (m.in. John Cena, The Rock, The Snake, Macho Man) i toczą emocjonujące walki na słynnych arenach. Tytuł wyróżnia się dwuwymiarową oprawą graficzną w stylu „retro”.

God Mode
God Mode

Akcji 19 kwietnia 2013

God Mode to stworzona przez zespół Saber Interactive kooperacyjna strzelanka dla maksymalnie czterech osób. Gracze wcielają się w starożytne bóstwa i ich zadaniem jest odpieranie ataków hord nieprzyjaciół oraz wydostanie się z piekielnego labiryntu.

Cabela's North American Adventures
Cabela's North American Adventures

Akcji 14 września 2010

Cabela's North American Adventures to łowiecka gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł wyprodukowany został przez rumuńskie studio Fun Labs na zlecenie koncernu Activision i pozwala graczom wcielić się w rolę myśliwych polujących na dorodne okazy północnoamerykańskiej fauny.

Red Johnson's Chronicles: One Against All
Red Johnson's Chronicles: One Against All

Przygodowe 12 września 2012

Red Johnson's Chronicles: One Against All jest drugą częścią cyklu przygodówek autorstwa francuskiego studia deweloperskiego Lexis Numerique. Gracz poznaje dalsze perypetie prywatnego detektywa Reda Johnsona i próbuje rozwikłać mroczne zagadki kryminalne. Gra wyróżnia się niekonwencjonalną stylizacją oprawy wizualnej oraz ciekawą fabułą z elementami humorystycznymi.

Cabela's Adventure Camp
Cabela's Adventure Camp

Zręcznościowe 1 listopada 2011

Cabela's Adventure Camp to zestaw ośmiu zręcznościowych mini-gierek przeznaczonych do zabawy z wykorzystaniem kontrolerów ruchowych. Motywem przewodnim gry wyprodukowanej przez studio Cauldron są atrakcje wakacyjnego obozu. Gracze mogą sprawdzić się w takich konkurencjach jak jazda terenowa rowerem, strzelanie do rzutków czy kajakarstwo górskie.

Mass Effect 3: Lewiatan
Mass Effect 3: Lewiatan

RPG 28 sierpnia 2012

Obszerne rozszerzenie do wyprodukowanej przez studio BioWare, trzeciej odsłony kultowej serii RPG Mass Effect. Akcja dodatku toczy się w trakcie wojny i obraca się wokół tytułowej, mitycznej istoty zwanej Lewiatanem, który według plotek zdolny jest zabić Żniwiarza. Jako że tak cenny sojusznik byłby niezwykle przydatny w wojnie z potężnym rywalem, komandor Shepard postanawia zweryfikować prawdziwość pogłosek i wyruszyć na jego poszukiwanie.

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - Raven Strike
Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - Raven Strike

Akcji 12 września 2012

Drugi duży dodatek DLC do wydanej w maju 2012 taktycznej, trzecioosobowej strzelaniny Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier firmy Ubisoft. Rozszerzenie zatytułowane Raven Strike określane jest przez twórców jako powrót do tradycyjnego sposobu rozgrywki z serii Ghost Recon, jednak podstawowe założenia gry nie uległy zmianie, a podczas zabawy wcielamy się w członka elitarnego oddziału, wykonującego najbardziej niebezpieczne zadania w różnych rejonach świata.

Zombeer
Zombeer

Akcji 22 stycznia 2014

Zombeer to stworzona przez hiszpańskie studio deweloperskie Moonbite Games gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), stanowiąca pastisz popularnych survival-horrorów. Gracz wciela się w rolę bohatera, który zainfekowany zostaje wirusem zmieniającym ludzi w zombie. Jedynym sposobem na powstrzymanie procesu transformacji jest regularna konsumpcja piwa.

Aban Hawkins & the 1001 Spikes
Aban Hawkins & the 1001 Spikes

Zręcznościowe 24 czerwca 2014

Aban Hawkins & the 1001 Spikes to wyjątkowo trudna i wymagająca dwuwymiarowa platformówka, korzystająca ze stylistyki klasycznych 8-bitowych produkcji. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który pragnie odnaleźć tajemniczy skarb w zapomnianych ruinach. Tytuł jest poprawioną i rozszerzoną wersją gry Aban Hawkins & the 1000 Spikes.

Spartacus Legends
Spartacus Legends

Akcji 25 czerwca 2013

Gra akcji oparta na popularnym serialu telewizji Starz, znanego w Polsce z kanału HBO. Jest to niejako symulator kariery gladiatorów od treningów i początkowych walk na drugorzędnych arenach po spektakularne starcia godne rzymskiego Koloseum. Tytuł wyróżnia się rozbudowanym systemem walki i dużą liczbą opcji konfiguracji zawodników.

Hell Yeah! Wrath of the Dead Rabbit
Hell Yeah! Wrath of the Dead Rabbit

Akcji 25 września 2012

Hell Yeah! Wrath of the Dead Rabbit to gra platformowa z dużą ilością akcji, stworzona przez studio Arkedo. Głównym motorem fabuły jest krwawa zemsta królika Asha, Księcia Piekła, na swoim wrogu znanym jako Fat Rabbit.

NCAA Football 13
NCAA Football 13

Sportowe 10 lipca 2012

NCAA Football 13 to kolejna odsłona serii gier umożliwiającej wzięcie udziału w rozgrywkach amerykańskiej ligi uniwersyteckiej. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzedników jest wprowadzenie nowego systemu zderzeń.

Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros
Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros

RPG 17 kwietnia 2012

Drugie rozszerzenie DLC do osadzonego w realiach fantasy, trzecioosobowego RPG-a akcji Kingdoms of Amalur: Reckoning autorstwa 38 Studios oraz Big Huge Games. Fabuła dodatku Teeth of Naros osnuta została wokół zamieszkującej tytułową krainę rasy potężnych i zagadkowych Kolosów, a w trakcie przygody niejaka Secandra wraz z grupą wojowników zwraca się do głównego bohatera z prośbą o pomoc w rozwikłaniu związanej z nimi zagadki.

Top Darts
Top Darts

Sportowe 21 grudnia 2010

Symulacyjna produkcja sportowa, w której bierzemy udział w grze w popularne rzutki. Tytuł został wydany najpierw na PlayStation 3, by z czasem ukazać się na przenośnej konsoli PlayStation Vita. Oprócz możliwości samotnej zabawy dostępne są także tryby rozgrywki dla wielu graczy.

Foosball 2012
Foosball 2012

Sportowe 24 lipca 2012

Zręcznościowa gra o tematyce sportowej, która stanowi adaptację popularnych piłkarzyków, nazywanych często również piłką stołową lub trambambulą. Autorzy przygotowali dziewięć typów stołów i sześć rodzajów piłeczek. Nie zabrakło też opcji wykonywania trików. Natomiast fizyka rozgrywki została opracowana tak, aby zapewnić wysoki realizm zabawy.

Battlefield 3: Walka w zwarciu
Battlefield 3: Walka w zwarciu

Akcji 19 czerwca 2012

Battlefield 3: Close Quarters to drugie duże rozszerzenie do znakomitej strzelaniny Battlefield 3. Dodatek rozbudowuje tryb wieloosobowy wzbogacając go przede wszystkim o cztery nowe mapy przeznaczone dla maksymalnie 32 graczy oraz dodatkowe bronie. Efektowną wymianę ognia na niewielkich, ale szczegółowo wykonanych planszach zapewnia silnik Frostbite 2.0.

Deadliest Warrior: Ancient Combat
Deadliest Warrior: Ancient Combat

Bijatyki 17 kwietnia 2012

Deadliest Warrior: Ancient Combat to krwawa bijatyka 3D, w której sterujemy wojownikami wzorowanymi na postaciach historycznych i wyposażonych w broń z epoki. Tytuł dostępny jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013
Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

Logiczne 20 czerwca 2012

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 to gra strategiczna bazująca na zasadach kultowej karcianki – Magic: The Gathering. Gracze wcielają się w role magów i toczą między sobą pojedynki, używając do tego wirtualnych kart reprezentujących rozmaite stwory, zaklęcia, umiejętności i przedmioty. Tytuł wyprodukowany został przez studio Stainless Games.

Battlefield 3: Decydujące Starcie
Battlefield 3: Decydujące Starcie

Akcji 19 marca 2013

Battlefield 3: Decydujące Starcie jest piątym dużym dodatkiem do popularnej strzelaniny od studia EA DICE, Battlefield 3. Przede wszystkim kładzie on nacisk na dynamiczną walkę. Decydujące Starcie rozszerza rozgrywkę wieloosobową o cztery mapy nastawione na szybką rozgrywkę, trzy nowe rodzaje transportu: motocykl, lekki pojazd AA i samolot dostawczy, oraz tryb Capture the Flag.

Skylanders Swap Force
Skylanders Swap Force

Zręcznościowe 13 października 2013

Skylanders Swap Force to opracowana przez zespół Vicarious Vision trójwymiarowa platformówka. Produkcja łączy świat realny z wirtualnym i pozwala na kolekcjonowanie plastikowych figurek, które umożliwiają odblokowanie nowych postaci w świecie gry. Nowością w stosunku do poprzednich odsłon jest wprowadzenie dwuczęściowych zabawek.