Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Project Haven (PC)
OkładkaProject Haven (PC)

Project Haven PC

Project Haven to taktyczna gra turowa z elementami RPG, w której dowodzimy oddziałem najemników Steel Dragons, próbując przetrwać w futurystycznym mieście Haven. Jest to tytuł stworzony przez niezależne studio Foresight Games.

Strategiczne | turowe | taktyczne | elementy RPG | elementy zręcznościowe | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Haven Premiera PC

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Foresight Games wydawca: Foresight Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Project Haven

Shadowrun Returns

Phantom Doctrine

Satellite Reign

Project Haven to miks turowej gry strategicznej i RPG-a. Za jego opracowanie odpowiada niezależne studio Foresight Games, dla którego jest to debiutancka produkcja.

Fabuła

Akcja Project Haven rozgrywa się w skrywającym mroczne tajemnice dystopijnym mieście Haven w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w dowódcę Steel Dragons, grupy najemników walczących o przetrwanie na ulicach, którzy muszą ścierać się z bezwzględnymi gangsterami czy oddziałami skorumpowanego rządu.

Project Haven oferuje dojrzałą historię, ukazującą okrutną rzeczywistość i walkę o życie pomiędzy skrajnie zdesperowanymi ludźmi. Fabuła przedstawiona jest głównie w formie przerywników filmowych.

Mechanika

Rozgrywka polega przede wszystkim na toczeniu taktycznych starć w systemie turowym. W grze przejmujemy kontrolę nad kilkoma członkami Steel Dragons, wydając im rozkazy na polu walki lub przejmując nad nimi bezpośrednią kontrolę. Tryb swobodnego celowania przełącza widok na trzecioosobowy i pozwala na ręczne strzelanie.

Project Haven wymaga kombinowania i taktycznego myślenia. Musimy wykorzystywać elementy otoczenia, chować się za osłonami, by zmniejszyć szansę zadania obrażeń przez przeciwników, wyburzać ściany, by dostać się do trudno dostępnych miejsc, a także celować w odpowiednie części ciała (np. ostrzeliwując nogę, spowalniamy wroga). Dodatkowo twórcy, aby jeszcze bardziej podkreślić taktyczny charakter rozgrywki, wprowadzili różne rodzaje amunicji i pocisków. Należy dobierać je odpowiednio do sytuacji panującej na polu walki. Warto dodać, że ruchy najemników nie są ograniczone do żadnych pól – postacie mogą poruszać się po planszy swobodnie.

W grze wykonujemy rozmaite zadania. Project Haven oferuje wiele różnych dróg do osiągnięcia celów, co zachęca do powtarzania poszczególnych etapów. Nie mogło zabraknąć również systemu rozwoju postaci, dzięki któremu podnosimy atrybuty postaci i odblokowujemy nowe umiejętności za zdobyte punkty doświadczenia.

Tryby gry

Project Haven pozwala rozegrać kampanię fabularną samotnie lub w kooperacji z dwoma znajomymi. Ponadto oferuje tryb pojedynków, w którym możemy zmierzyć się na losowo generowanych mapach z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję lub przez innych graczy.

Kwestie techniczne

Project Haven cechuje się trójwymiarową grafiką i mrocznym klimatem podkreślającym dystopijną rzeczywistość. Producent zadbał również o pełne udźwiękowienie postaci, a do stworzenia animacji wykorzystano technikę motion capture.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Project Haven: 18+

Project Haven Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7 64-bit