Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOXPS2
Okładka X-treme Beach Soccer (PC)
OkładkaX-treme Beach Soccer (PC)

Pro Beach Soccer

X-treme Beach Soccer

Pro Beach Soccer to gra sportowa wyprodukowana przez studio Pam Development, przy współpracy z organizacją Beach Soccer Worldwide. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w piłce plażowej. Turnieje rozgrywane są na piaszczystych boiskach w Rio, Marsylii, Bangkoku i Wenecji.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Beach Soccer Premiera

29maj2003

PC

29wrz2003

PS2 XBOX

producent: Pam Development wydawca: Wanadoo wydawca PL: Axel Springer Polska

Gry podobne do Pro Beach Soccer

Pet Soccer

Urban Freestyle Soccer

LEGO Soccer Mania

Pro Beach Soccer to jakby spojrzenie na piłkę nożną z innej strony. Od strony piasku, słońca i kobiet w bikini. Dynamicznych, stojących na wysokim technicznie poziomie spotkań rozgrywanych na względnie małym boisku. Jedna z nielicznych pozycji poświęconych piłce plażowej powstała w studiach firmy PAM Development, odpowiedzialnej m.in. za Top Spin. Wydawcą Pro Beach Soccer jest Wanadoo.

Autorzy przenieśli na ekrany telewizorów blisko trzydzieści reprezentacji narodowych, z których większość jest w pełni licencjonowana. Stało się tak dzięki zaangażowaniu Federacji Plażowej Piłki Kopanej (BSF), która nadzorowała pracę nad grą niemal od pierwszych etapów jej powstawania. Po zasypanych piaskiem boiskach biegają takie dawne sławy prawdziwego futbolu, jak Eric Cantona czy Romario. Oprócz nich w Pro Beach Soccer natrafiamy również na mniej znanych, aczkolwiek „rdzennych” sportowców uprawiających tę dyscyplinę sportu niemal od urodzenia. Gra jest bardzo dynamiczna, a akcje szybkie i składne. Pełno w nich finezji i techniki na najwyższym poziomie – przewrotek, wolejów, nożyc, pięknych podań i żonglerki. Niemniej sterowanie jest mało skomplikowane. Autorom udało się znaleźć złoty środek pomiędzy utrudnieniem zabawy a zaaplikowaniem jak największej ilości sztuczek. Te z kolei wykonujemy na jednym z kilkunastu stadionów rozmieszczonych na całym globie (Rio, Marsylia, Bangkok, plaże amerykańskie np. Miami).

Panowie z PAM Development przygotowali kilka trybów zabawy – mecz towarzyski, tryb Arcade pozwalający rozegrać krótki turniej oraz Pro Beach Soccer Tour. Ostatni z trybów trwa trzy sezony i pozwala ingerować w drużynę bardziej, niż w pozostałych opcjach. Zmiana składu, ustawienia, taktyki – tym wszystkim zajmuje się gracz. Celem jest mistrzostwo i dodatki w postaci nowych drużyn, strojów oraz stadionów.

Oprawa graficzna spełnia swe zadanie w 100%. Kolorowe stadiony i świetnie animowany piasek współgrają ze zbudowanymi z dużej ilości polygonów piłkarzami. Mecze komentuje obecny na boisku człowiek, pełniący jednocześnie rolę didżeja. Możliwe jest rozegranie spotkania pomiędzy czterema graczami jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 699 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pro Beach Soccer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pro Beach Soccer Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Memory Card
  • Multi-Tap
PC
PS2
XBOX