Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Police Force 2 (PC)

Police Force 2 PC

Kontynuacja symulacyjnej gry TPP, odzwierciedlającej rozmaite aspekty pracy patrolu policyjnego. Przejmujemy kontrolę nad parą funkcjonariuszy, a naszym zadaniem jest wykonywanie szeregu zadań i misji, charakterystycznych dla zawodu stróża prawa.

Symulacje | TPP | policyjne

PC Windows
Okładka Police Force 2 (PC)

producent: Quadriga Games

wydawca: Excalibur Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26kwietnia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Police Force 2 jest kontynuacją wydanej w naszym kraju pod nazwą Symulator Policji gry TPP, odzwierciedlającej rozmaite aspekty pracy patrolu policyjnego. Za drugą część serii odpowiada ponownie studio Quadriga Games, mające na swoim koncie m.in. ostatnie odsłony serii Emergency oraz specjalizujące się w różnego rodzaju niskobudżetowych grach symulacyjnych Excalibur Publishing Ltd.

W Police Force 2 po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad dwuosobowym patrolem stróżów prawa, złożonym z wyposażonego w pałkę, pistolet i kajdanki policjanta oraz uzbrojonej w gaz pieprzowy, radar i kajdanki funkcjonariuszki płci pięknej. Po zapoznaniu się z samouczkiem, przydatnym w szczególności nowym graczom, i obejrzeniu cyfrowego briefingu ruszamy w miasto, wybierając jeden z trzech dostępnych typów radiowozów, bądź pojazd nieoznakowany. Celem gry jest sprawne wykonywanie kolejnych misji o rozmaitym poziomie trudności. Mogą to być tak prozaiczne zadania jak sprawdzenie ważności licencji na prowadzenie restauracji, weryfikacja doniesienia o akcie przemocy czy zabezpieczenie terenu wypadku drogowego. Możemy jednak otrzymać wezwanie do porwania lub rozkaz odnalezienia i złapania groźnego, poszukiwanego przestępcy.

Oprócz klasycznego typu kampanii, wymagającego od nas wykonywania kolejnych misji, twórcy nie zapomnieli również o sprawdzonym już trybie wolnej gry, znanym chociażby z serii Emergency. Zabawa w tym trybie sprowadza się do szybkiego reagowania na losowo generowane wezwania, zgłaszane na policyjny numer alarmowy.

W porównaniu z pierwowzorem najbardziej zauważalną zmianą jest wprowadzenie wirtualnego, w pełni funkcjonującego posterunku policji. Nie jest on co prawda interaktywny, lecz mieści np. laboratorium kryminalistyczne, gdzie nie raz będziemy musieli się udać celem zbadania dowodów, bądź odcisków palców. Nowością jest też możliwość przesłuchiwania świadków. Nasze miasto zyskało dwa nowe okręgi do zwiedzenia, a mechanika gry została usprawniona dzięki wprowadzeniu szeregu drobnych zmian i poprawek.

Od strony technicznej Police Force 2 nie odbiega zbytnio od wydanej półtora roku wcześniej poprzedniczki. Interfejs gry pozostał praktycznie nietknięty, a oprawa graficzna – mimo iż nie odstrasza – na każdym kroku przypomina jednak o niskobudżetowym charakterze produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Police Force 2

16+

Wymagania sprzętowe Police Force 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8