Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitch
Okładka Picross S3 (Switch)

Picross S3 Switch

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest zamalowywanie pól diagramów w taki sposób, by powstawały z nich rozpikselowane rysunki. Podobnie jak wcześniejsze części serii, Picross S3 został oparty na zasadach łamigłówki znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami”.

Logiczne | 2D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Picross S3 (Switch)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

25kwietnia2019

25kwietnia2019

Nintendo eShop

Picross S3 to trzecia odsłona popularnego cyklu Picross, opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Mowa o grach logicznych opartych na zasadach łamigłówki autorstwa Nona Ishidy, znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami”. Tytuł został opracowany przez sprawujące pieczę nad marką studio Jupiter Corporation.

Mechanika

W Picross S3 gracze muszą zamalowywać pola diagramów w taki sposób, by tworzyć z nich rozpikselowane rysunki. Liczby widoczne po bokach planszy i ponad nią informują, ile pól w danym rzędzie bądź kolumnie należy wypełnić, by rozwiązać daną łamigłówkę.

Na opisywaną grę składa się 480 zagadek, które przygotowano z myślą o czterech wariantach rozgrywki. Oprócz znanych z wcześniejszej części serii modułów Picross, Mega Picross oraz Clip Picross (gdzie tworzone przez nas rysunki stanowią element większej całości), na sprawdzenie czeka tryb Color Picross. Jak sugeruje nazwa tego ostatniego, konkretne pola wypełniamy w nim określonymi barwami.

Tryby gry

W Picross S3 można grać w pojedynkę lub współpracując z drugą osobą.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wcześniejsze odsłony cyklu, Picross S3 posiada prostą, dwuwymiarową grafikę. Rozgrywka toczy się przy akompaniamencie spokojnej, relaksującej muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Picross S3

odpowiednia dla każdego wieku