Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Phobos Vector Prime: The First Ring (PS4)
OkładkaPhobos Vector Prime: The First Ring (PS4)

Phobos Vector Prime: The First Ring PS4

Twin-stick shooter, w którym zasiadamy za sterami kosmicznego myśliwca i bierzemy udział w starciach z falami wrogich jednostek oraz potężnymi bossami.

Akcji | kosmiczne | indie | shoot 'em up | statki kosmiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phobos Vector Prime: The First Ring Premiera PS4

12kwietnia2018

PSN

12kwietnia2018

producent: Gunstar Studio wydawca: Gunstar Studio Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Phobos Vector Prime: The First Ring

Sky Force Reloaded

GALAK-Z

RiftStar Raiders

Phobos Vector Prime: The First Ring to twin-stick shooter opracowany przez niezależny hiszpański zespół Gunstar Studio. Omawiana tutaj produkcja jest debiutanckim dziełem tej ekipy.

Fabuła

Akcja gry Phobos Vector Prime: The First Ring toczy się w 2490 roku, kiedy to ludzkość posiadła technologię pozwalającą jej na podbój Układu Słonecznego (i nie tylko). Doprowadziło to do wybuchu wojny o wpływy, której punktem kulminacyjnym stała się bitwa o tytułowego Fobosa. Mowa o jednym z księżyców Marsa, nad którym wszystkie strony konfliktu chcą przejąć kontrolę ze względu na jego strategiczne położenie.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w pilota J.L. Browna, lidera bandy Renegade, który dołącza do starć ze względu na możliwość zarobku. Protagonista pozostawał w ukryciu aż do momentu, kiedy jego statek został uszkodzony w wyniku tajemniczej eksplozji; wówczas postanowił zbadać sytuację, ostatecznie wikłając się w konflikt.

Mechanika

Na Phobos Vector Prime: The First Ring składa się sześć poziomów, w których zasiadamy za sterami kosmicznego myśliwca. Obserwując go z kamery zawieszonej wysoko nad polem bitwy, bierzemy udział w dynamicznych starciach z falami nieprzyjaciół i potężnymi bossami. Oprócz umiejętnego ostrzału wrogich jednostek sukces zapewnia zastawianie na nich pułapek, hakowanie ich systemów czy korzystanie z pomocy sojuszników. Dodatkowo nasze szanse na zwycięstwo zwiększają power-upy rozrzucone w na polu bitwy.

Kwestie techniczne

Phobos Vector Prime: The First Ring posiada grafikę przyzwoitej jakości; podobać się mogą zwłaszcza efekty towarzyszące wymianie ognia i eksplozjom. Ponadto w trakcie zabawy towarzyszy nad dynamiczny soundtrack przywodzący na myśl muzykę elektroniczną z lat osiemdziesiątych XX wieku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Phobos Vector Prime: The First Ring: Odpowiednia dla każdego wieku.