Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Pharaoh's Mystery (PC)
OkładkaPharaoh's Mystery (PC)

Brain College: Pharaoh's Mystery PC

Pharaoh's Mystery

Gra logiczna z serii "Brain College", w której wyruszamy do Egiptu z zamiarem odkrycia grobowca pewnego faraona. W sumie do ukończenia mamy około pięćdziesięciu poziomów.

Logiczne | starożytność | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brain College: Pharaoh's Mystery Premiera PC

27stycznia2007

pudełko PL

27stycznia2007

producent: artogon games wydawca: Big Fish Games wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Brain College: Pharaoh's Mystery

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Arkanoid 2

Bust-A-Move 4

Pharaoh’s Mystery to gra logiczna będąca jednym z reprezentantów wydawanego przez polską firmę City Interactive cyklu Brain College. Cechą wspólną wszystkich tytułów wchodzących w skład tej kolekcji jest stawianie szczególnego nacisku na spory wysiłek umysłowy ze strony gracza. Akcja omawianej produkcji przenosi nas do zlokalizowanej na terenie Egiptu Doliny Krolów, a naszym celem jest odkrycie grobowca faraona Akhenatena, którego wraz z ogromnymi skarbami pochowano 3500 lat temu.

Właściwa rozgrywka w wyraźny sposób nawiązuje do tak znanych serii gier logicznych jak Bust-a-Move czy Bejeweled. Nasza rola polega mianowicie na wystrzeliwaniu ognistych skarabeuszy w stronę zlokalizowanej w górnej części ekranu ściany artefaktów. Założeniem zabawy jest usuwanie większych skupisk obiektów o tym samym kolorze. Każdy udany ruch powoduje pojawianie się złotych monet, co z kolei przekłada się na powiększenie wyniku punktowego. Zabawę dodatkowo urozmaica pojawianie się w power-upów, występujących w dwunastu różnych odmianach. Są to między innymi bomby pozwalające nam na szybkie usunięcie wybranych obiektów z planszy.

Producent w sumie przygotował ponad pięćdziesiąt rozbudowanych etapów rozgrywających się w różnych sektorach podziemi otaczających nieodkryty jeszcze grobowiec.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Brain College: Pharaoh's Mystery

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Brain College: Pharaoh's Mystery Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 20 MB HDD
  • Windows 2000/XP