Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5SwitchPS4XONEXSX
Okładka Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate (PC)
OkładkaPhantom Breaker: Battle Grounds Ultimate (PC)

Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate

Zremasterowana wersja brawlera z 2013 roku. W Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate wcielamy się w bohaterki, których zadaniem jest pokonanie złowrogiego Phantoma. Tytuł działa w oparciu o technologię Unreal Engine 5, wprowadza nową zawartość i oferuje garść usprawnień.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate Premiera

Gry podobne do Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate

Streets of Rage 4

River City Girls 2

Double Dragon IV

Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate jest zremasterowaną wersją wydanego w 2013 roku beat’em upa pod tytułem Phantom Breaker: Battle Grounds. Produkcja została opracowana przez studio Rocket Panda Games.

Fabuła

Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate zabiera nas w podróż do Tokio, nad którym kontrolę zamierza przejąć złowrogi Phantom. By zrealizować swój plan, oddaje on starożytną broń znaną jako F.A. (Fu-mension Artifacts) młodym ludziom obdarzonym specjalnymi zdolnościami i przekonuje ich do zaciętej walki, w zamian obiecując spełnienie ich życzeń.

Gdy Waka i jej przyjaciółka Mikoto postanawiają mu się sprzeciwić, Phantom przenosi się do alternatywnej linii czasowej i porywa Nagi – młodszą siostrę pierwszej z bohaterek. Duet, wspomagany przez Itsuki i Yuzuhę, musi wyruszyć na ratunek przerażonej Nagi, jednocześnie próbując pokrzyżować plany Phantoma i rozprawić się z nim raz na zawsze.

Mechanika

W Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate akcję oglądamy z boku. Filarem rozgrywki są starcia, podczas których kontrolujemy postacie zróżnicowane pod kątem stylu walki i umiejętności bojowych. Na polu bitwy robimy użytek ze słabych, mocnych i średnich ataków, a kluczem do sukcesu jest bycie w ciągłym ruchu, unikanie wrogich ciosów oraz wyprowadzanie błyskawicznych kontr. Dodatkowo po powaleniu określonej liczby przeciwników zyskujemy dostęp do specjalnej zdolności, której odpowiednie wykorzystanie może odmienić los niejednej potyczki. W miarę postępów rozwijamy postacie, dzięki czemu z czasem możemy stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Na tle pierwowzoru opisywana pozycja wyróżnia się za sprawą usprawnionego systemu walki, dzięki któremu starcia zyskały na płynności. Ponadto tytuł oferuje możliwość wcielenia się we wrogów, z których każdy posiada własny styl walki i unikalne umiejętności.

Tryby gry

W Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer (lokalnie lub przez Internet).

Kwestie techniczne

Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate działa w oparciu o technologię Unreal Engine 5. Oprawę graficzną tej produkcji utrzymano w barwnej, mangowej stylistyce. Autorzy pochylili się również nad soundtrackiem, który został odświeżony i wzbogacony o nowy utwór wprowadzający do gry.

Ostatnia modyfikacja 29 września 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Phantom Breaker: Battle Grounds Ultimate: 12+

PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch