Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitchPCPS4PS5XSXXONE
Okładka Override 2: Super Mech League (Switch)
OkładkaOverride 2: Super Mech League (Switch)

Override 2: Super Mech League

Override 2: Super Mech League jest futurystyczną bijatyką, w której kontrolujemy potężne, stalowe roboty (tzw. mechy). Produkcja jest kontynuacją Override: Mech City Brawl. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada firma Mouds Games.

Bijatyki | TPP | science fiction | mechy i roboty | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Override 2: Super Mech League Premiera

22gru2020

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Override 2: Super Mech League to bijatyka, w której kontrolujemy olbrzymie roboty – tzw. mechy. Produkcja stanowi kontynuację Override: Mech City Brawl z 2018 roku. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada firma Modus Games (deweloperem jest brazylijski zespół – Modus Studios Brazil).

Fabuła

Akcja Override 2: Super Mech League rozgrywa się siedem lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Rasa obcych, którzy najechali Ziemię – tzw. Xenotypes – została pokonana i zniszczona, zaś wykorzystane w tamtym konflikcie roboty są obecnie narzędziami służącymi do rozrywki. Stalowi giganci walczą w specjalnych zawodach, które są śledzone przez miliony fanów.

Mechanika

W Override 2: Super Mech League na świat gry patrzymy zza pleców naszego robota (z tzw. widoku TPP). Mechanika rządząca rozgrywką jest podobna, jak w poprzedniej odsłonie – kontrolując swoją maszynę bierzemy udział w starciach, starając się wyeliminować przeciwników. Warto odnotować, że areny są tym razem pełne różnego rodzaju zagrożeń i dodatkowych elementów – np. platform, gejzerów czy basenów z lawą.

Gracze mają do swojej dyspozycji kilkadziesiąt zróżnicowanych maszyn – każda z nich posiada odmienną broń i zdolności specjalne. Niektóre są ciężkie i stawiają na wytrzymałość, inne poruszają się zdecydowanie szybciej i sprawdzają lepiej przy unikaniu ataków. Mechy można też dostosować do swoich oczekiwań, zmieniając części w garażu (mamy też wpływ na ich wygląd dzięki przedmiotom kosmetycznym).

Dodatkowo, w Override 2: Super Mech League walki są bardziej dynamiczne niż w pierwszej części, a roboty mają lepiej odwzorowaną wagę.

Tryby gry

W Override 2: Super Mech League możemy grać samotnie albo z innymi. Gra oferuje tryb kariery, w którym wcielamy się w stopniowo zyskującego na sławie pilota. Poza tym mamy do dyspozycji moduły Ranked Rumbles (toczymy pojedynki i wspinamy się po szczeblach rankingu). Xenoswarm (bronimy się przed obcymi) czy King of the Hill (walczymy o kontrolę określonego miejsca na mapie). Warto odnotować, że poza starciami 1 vs 1 produkcja pozwala grać także w parach lub wszyscy na wszystkich (free-for-all, maksymalnie cztery osoby).

Kwestie techniczne

Override 2: Super Mech League posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Opracowane przez twórców modele mechów robią świetne wrażenie, a lokacje są bardzo odmienne i charakteryzują się solidnym poziomem detali. Uwagę zwracają też efekty świetlne towarzyszące poszczególnym atakom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Override 2: Super Mech League

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Override 2: Super Mech League Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD Athlon X4 740 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX