Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Outdoor Life: Sportman's Challenge (PC)

Outdoor Life: Sportman's Challenge PC

Dość nietypowa gra strategiczna. W przeciwieństwie do wielu innych pozycji, w których mamy okazję wcielić się w postać myśliwego, tym razem musimy pokierować profesjonalnym ośrodkiem zlokalizowanym w lesie.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Outdoor Life: Sportman's Challenge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5stycznia2004

15marca2006

pudełko PL

Outdoor Life: Sportman's Challenge to dość nietypowa gra strategiczna. W przeciwieństwie do wielu innych pozycji, w których mamy okazję wcielić się w postać myśliwego, tym razem musimy pokierować profesjonalnym ośrodkiem zlokalizowanym w lesie. Obiekt ten ma w założeniach służyć głównie myśliwym, ale i wędkarzom czy też osobom, które chcą spędzić trochę czasu na odludziu. Za produkcję Outdoor Life odpowiedzialna jest firma Cat Daddy Games, która zasłynęła już dzięki wielu innym strategiom, jak chociażby Ski Resort Extreme, School Tycoon czy Cruise Ship Tycoon.

Do wyboru są dwa podstawowe tryby rozgrywki. Instant Action pozwala rozpocząć zabawę bez wdawania się w jakiekolwiek szczegóły. Otrzymujemy określoną sumę pieniędzy, którą możemy przeznaczać na wybrane przez siebie cele. Nie musimy wypełniać żadnych zadań. O wiele ciekawiej prezentują się pod tym względem pojedyncze scenariusze nazwane Challenges (wyzwania). W tym przypadku należy już uwzględnić obecność odgórnie postawionych zadań, które na dodatek należy wypełniać w określonym czasie.

Gracz ma do wyboru kilkadziesiąt różnorodnych struktur. Można stawiać pojedyncze chatki, restauracje, bary, obiekty rozrywkowe, sklepy myśliwskie, centra medyczne, a nawet wypożyczalnie sprzętu wędkarskiego. Kolejne obiekty są oczywiście odblokowywane w miarę postępów w rozgrywce. Należy również uwzględnić to, iż bardziej skomplikowane konstrukcje są zazwyczaj znacznie droższe zarówno w postawieniu, jak i utrzymaniu. Aby móc cokolwiek zbudować należy zaopatrzyć się w niezbędne surowce, a także posiadać dodatkowe obiekty - tartak czy też centrum budowlane. Oprócz tego należy zatrudnić odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu. Rozgrywka przebiega w dość skomplikowany sposób. Na bieżąco należy uwzględniać potrzeby zwiedzających, których podzielono na kilka grup (myśliwi, turyści, rodziny itp.). Nie mniej istotną rolę odgrywa dbanie o finanse kompleksu. Z pomocą przychodzi stosunkowo rozbudowany tutorial. W nagrodę za szczególne osiągnięcia można otrzymać cenne bonusy, jak na przykład umieszczenie parku na okładce jednego z popularnych czasopism.

Oprawa graficzna została zrealizowana w pełnym trójwymiarze. Gracz może dowolnie manipulować widokiem, na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku zaawansowany zoom (przybliżenie obrazu). Otoczenie jest bogate w detale. Większość stawianych przez gracza obiektów jest w pełni animowanych, możemy również zaobserwować biegającą zwierzynę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do Outdoor Life: Sportman's Challenge

Klasyfikacja PEGI Outdoor Life: Sportman's Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Outdoor Life: Sportman's Challenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 1.2GHz
  • 512MB RAM
  • akcelerator 3D 64MB